Bugun...
T.C. ENEZ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/2 SATIŞ
Tarih: 08-06-2018 20:58:00 + -


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ENEZ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/2 SATIŞ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN 

Özellikleri       : Edirne İl, Enez İlçe, 1385 Parsel, KARAİNCİRLİ Mahalle/Köy, Kumlu orta ağır bünyeli eğimsiz kuru tarım arazisidir. Ayçiçek-buğday ekilir, köy yerleşik alan sınırları dışında kalmakta olup imar planı bulunmamaktadır.

Adresi                         : Karaincirli Köyü 1385 Parsel Enez/EDİRNE

Yüzölçümü                  : 1.480 m2

Arsa Payı                    : tam

İmar Durumu              : dosyada

Kıymeti                       : 10.093,74 TL

KDV Oranı                   : %18

Kaydındaki Şerhler     : dosyada

1. Satış Günü              : 14/08/2018 günü 10:00-10:10 arası

2. Satış Günü              : 20/09/2018 günü 10:00-10:10 arası

Satış Yeri                    : Enez Hükümet Konağı Zemin Kat Çay Ocağı önü Enez-Edirne

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO’LU TAŞINMAZIN 

Özellikleri       : Edirne İl, Enez İlçe, 1713 Parsel, KARAİNCİRLİ Mahalle/Köy, Kumlu orta ağır bünyeli eğimsiz kuru tarım arazisidir. Ayçiçek-buğday ekilir, köy yerleşik alan sınırları dışında kalmakta olup imar planı bulunmamaktadır.

Adresi                         : Karaincirli Köyü 1713 Parsel Enez/EDİRNE

Yüzölçümü                  : 8.800 m2

Arsa Payı                    : tam

İmar Durumu              : dosyada

Kıymeti                       : 60.016,00 TL

KDV Oranı                   : %18

Kaydındaki Şerhler     : dosyada

1. Satış Günü              : 14/08/2018 günü 10:30-10:40 arası

2. Satış Günü              : 20/09/2018 günü 10:30-10:40 arası

Satış Yeri                    : Enez Hükümet Konağı Zemin Kat Çay Ocağı önü Enez-Edirne

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Satış Şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu’nun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olu-nur. 28/05/2018  (V-)
Bu haber 401 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER RESMİ İLANLAR HABERLERİ