Bugun...
T.C. ENEZ İCRA DAİRESİ
Tarih: 04-12-2017 09:41:00 + -


2016/622 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ENEZ İCRA DAİRESİ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN 

Özellikleri: EDİRNE İl , ENEZ İlçe , Gaziömerbey Trapez  Mahalle/Mevki , 514 Ada No, 1 Parsel No, 1/28 Arsa payı, 6.657,88 Yüz  Ölçümü, 6 Blok 1 nolu bağımsız Bağımsız bölüm, Taşınmazın doğusunda zafer kale- kale büfe, batısında liman caddesi 7 nolu sokak ve 487 ada 1  parsel, kuzeyinde Atatürk 20 nolu sokak ve 513 ada 1 parsel, güneyinde Atatürk caddesi 21 nolu sokak ile 515 ada 1 parsel yer almaktadır. Denize yaklaşık 500 m, limana 980 metre, İstanbul Üniversitesi Sosyal Tesislerine 550 metre mesafededir. Taşınmaz üzerinde bulunan binalar tamamlanmış ve kullanılır durumdadır. Enez Trepez sahil kesminde elektirik, içme suyu, kanalizasyon, yol ve arıtma tesisi tamamlanmış durumdadır. Komşu parsellerin çoğunda yapılaşma tamamlanmıştır. Taşınmaz 3. Derece doğal  sit alanıdır. Taşınmazın bir tarafı bitişik, üç taraafı cephelidir. Zemin katta salon,açık mutfak, teras, wc,ile merdivenlerden oluşmaktadır. Üst katta iki oda, banyo, merdiven, hol ile balkondan oluşmaktadır. hafif çelik sistem olarak yapılmıştır. 

Adresi                                 : Edirne, Enez, Gaziömerbey Trapez mahalle 514 ada 1 parsel                                                               6.Blk,1 nolu bağımsız bölüm

Yüzölçümü                         : 6.657,88 m2

Arsa Payı                            : 1/28

İmar Durumu                      : dosyada

Kıymeti                               : 139.338,00 TL

KDV Oranı                          : %1

Kaydındaki Şerhler             : dosyada

1. Satış Günü                      : 01/02/2018 günü 10:50-11:00 arası

2. Satış Günü                      : 28/02/2018 günü 10:50-11:00 arası

Satış Yeri                            : Enez Hükümet Konağı, Zemin Kat, çay ocağı önü Enez/Edirne

.........................................................................................................................................................

Satış Şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu’nun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/622 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 28/11/2017
Bu haber 946 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER RESMİ İLANLAR HABERLERİ