Bugun...
T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ 2008/287 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Tarih: 16-05-2017 00:28:00 + -T.C.  KEŞAN  İCRA DAİRESİ  2008/287 TLMT.  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

KEŞAN

İCRA DAİRESİ

2008/287 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Edirne, Keşan, Yukarı Zaferiye Mahallesi, Hastane Arkası Pırnarlık Mevkii, 781 Ada, 3 Parsel, 310,00 m2 miktarında arsa vasfıyla 1/2 (150 m2) hissesi borçluya aittir. Onaylı imar planında; Bozkır Sokak ile Ondokuz Kasım Caddesinden 5.00 m komşu, 15 ve 21 nolu parsellerden 3.00 m geriye çekmek suretiyle (Y-3) h=9.50 m üç kat yapılaşmaya müsait olduğu anlaşılmıştır. Taşınmaz tapu kaydında her ne kadar arsa vasfıyla kayıtlı ise de bodrum kat üzeri 2 katlı yığma kargir binanın olduğu, zemin katta 1 daire, 1. katta 1 dairenin olduğu, her bir dairenin 80 m2 kullanım alanlı olduğu ve her bir daire içinde 1 antre 1 mutfak 2 oda 1 banyo WC nin bulunduğu, iç kapılar ahşap dış doğrama PVC den yapılmış, ıslak hacimler karo seramik, kaplama duvarlar plastik badanalı, sobalı mesken olarak kullanılmaktadır.

Kıymeti: 90.670,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü: 11/07/2017 günü 11:00-11:05 arası 

2. Satış Günü: 07/08/2017 günü 11:00-11.05 arası

Satış Yeri: Keşan İcra Dairesi Önü- Keşan Adalet Sarayı Zemin Kat KEŞAN/EDİRNE

Satış Şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu'nun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2008/287 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06.05.2017 

 

 
Bu haber 376 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER RESMİ İLANLAR HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR