Bugun...
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Tarih: 29-03-2018 09:13:00 + -TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

T.C.

KEŞAN

İCRA DAİRESİ

2017/6126 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN 

Özellikleri: Edirne İl, Keşan İlçe, 2 Ada, 11 Parsel, İSPATCAMİ Mahalle/Köy, ZEMİN KAT 14 NOLU İŞYERİ Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz arsa vasfında olup 780,57 m2’dir. Kat irtifakı tesis edilmiş olup 1/14 arsa paylı zemin kat 14 Nolu Bağımsız Bölüm İşyeri satışa çıkarılmıştır. Hali hazırda durum itibari ile İspat Cami Mah. Yol Mevkiinde bulunan Kazım Şen Apt. adlı binada yer alan zemin kat 14 Nolu Bağımsız Bölüm İş yeri alüminyum dış ve pencere doğramalı, ahşap ve plastik iç kapı camekan doğramalı, seramik döşeme kaplamalı, plastik duvar ve tavan badana boyamalı 100 m2 alanlı soğuk depo ve satış yeri olarak kullanılmaktadır.

Arsa Payı: 1/14  İmar Durumu: Dosyasındadır. Kıymeti: 200.000,00 TL KDV Oranı: %18

1. Satış Günü: 14/05/2018 günü 16:20 - 16:25 arası

2. Satış Günü: 08/06/2018 günü 16:20 -16:25 arası

Satış Yeri         : KEŞAN BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASI D BLOK 2. KAT ZABITA ODASI

Satış Şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elek-tronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu’nun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6126 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 23/03/2018                                                                                                                           (V-14)
Bu haber 580 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER RESMİ İLANLAR HABERLERİ