Bugun...
Tarık Özbek: “Altın fiyatlarında yükseliş var”
Tarih: 14-03-2018 00:39:00 + -Tarık Özbek: “Altın fiyatlarında yükseliş var”

Keşan'da kuyumculuk işiyle uğraşan Tarık Özbek, dün yaptığı açıklamada, altının küresel bir ürün olduğunu ve fiyatın birçok olaydan etkilendiğini söyledi.
“KEŞAN, İPSALA VE ENEZ’İN ORTAK NOKTASI”
Vatandaşların son 10 yıl içerisinde ellerindeki altınları bozdurduğunu ve borca girip konut aldığını belirten Tarık Özbek, “İnsanlar ev sahibi olma hayallerini gerçekleştirdiler. Evi olanlar da ikinci evlerini aldılar. Yine de insanlar altından uzak değiller. Az da olsa kenarda altınları bulunuyor. Düğün sezonunun açıldığı aylarda altın sektöründe hareketlilik yaşanıyor. Mayıs’ta başlayıp Kasım’a kadar süren hareketli bir dönem var. Keşan, İpsala ve Enez’in ortak noktası. Oradaki vatandaşlar da alışveriş için Keşan’a geliyorlar. İpsala ve Enez’de birer tane kuyumcu var. Bundan dolayı da Keşan çok fazla tercih ediliyor. Bu hareketli dönemden sonra işler durgunlaşıyor.” dedi.
“FİYATLARDA UFAK BİR YÜKSELİŞ VAR”
Uzun vadede yatırım yapmak isteyenler için altının her zaman tercih edilebileceğini ifade eden Özbek, “Uzun vadeli yatırım düşünülüyorsa altın tercih edilebilir. Altını etkileyen en büyük faktör dolar. Özellikle son 2 gündür dolardaki hareketlilik altına da yansıdı. Fiyatlarda ufak bir yükseliş var. Altın küresel bir üründür ve her şeyden etkilenir. Son günlerde ABD, ekonomi savaşlarının başladığını gündeme getirdi. Artık ekonomi savaşları gündeme gelmeye başladı. Avrupa ile Amerika arasındaki bu ekonomi savaşlarının ilerleyen günlerde daha da hızlanacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.
“UZUN VADEDE YATIRIM İÇİN ALANLAR PARA KAZANACAKTIR”
Afrin bölgesinde devam eden Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle de dövizin sürekli hareketli olduğunu dile getiren Tarık Özbek, sözlerini şöyle tamamladı: “Ordumuz Afrin’e yaklaştıkça dolarda hareketlilik gördük. Afrin’den iyi haberler geldikçe kur aşağılara inmeye başlıyor. İnşallah ordumuz operasyonun başarı ile bitirip ülkemize döner. Sonrasında ekonomimize odaklanırız diye düşünüyorum. İleriki zamanlardaki enflasyon verileri de döviz üzerinde etkili olacaktır. Altın alacaklara da uygun gördükleri fiyattan altın almalarını öneriyoruz. Uzun vadede yatırım için alanlar para kazanacaktır.”
Bu haber 903 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ