Bugun...
Sokak ortasında törenle fitre dağıtımı…
Tarih: 13-06-2018 09:17:00 + -Sokak ortasında  törenle fitre dağıtımı…

Keşan Engelliler Derneği üyelerine, dün, düzenlenen törenle fitre dağıtıldı.

Yakınlarının tavsiyesi ve aracılığıyla bu yılki fitrelerini engellilere dağıtan Hatice T., zarfların içine konulan paraları dualar eşliğinde verdi.

Keşan Engelliler Derneği önündeki yolda düzenlenen törende, önce din görevlisi tarafından fitre veren kişiler için dua okundu, ardından da zarflar 14 ihtiyaç sahibine dağıtıldı.

Törende konuşan Dernek Başkanı İsmail Büyükkayhan, şunları söyledi: “Kıyafet dağıtımı ile başladığımız yardımlara, gıda ile devam ettik. Derneğime bazı kurum, şirket ve şahıslar ilgi gösterdi. Almanya’da yaşayan Hatice Hanım da çocuklarının ve bazı dostlarının fitrelerini engelli kardeşlerimize dağıtmak istedi. Biz de huzurunuzda zarfları dağıttık. Zekatı ve sadakayı her zaman verebiliyoruz, ancak fitreyi bayram namazından önce vermek zorundayız. Ben en az beş kişinin, fitresini vermediği için bayram günü kaza yaptığını gördüm. Allah bilir ama ben buna bağladım. Muhakkak herkes fitresini bayram namazından önce versin. Ben din görevlisi değilim ama Keşan’da gördüğüm aksaklıklardan birisi de oruç tutmadığı halde iftara gidenler var. Bunları bol bol görüyoruz Keşan’da. 14 kişiye fitre dağıtımı yaptık. Allah razı olsun bu kişilerden. Keşan’da ilk defa böyle fitre dağıtımı yapılmıştır.”
Bu haber 1510 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR