Bugun...
Şoförlükten danışmanlığa mı?!
Tarih: 09-02-2018 08:28:00 + -



Şoförlükten danışmanlığa mı?!

 

CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın atamalarını TBMM gündemine taşıdı.

Gaytancıoğlu, daha önce Şanlıurfalı emlakçı ve manifaturacı iki hemşehrisini yönetim kurulu üyesi olarak atayan Fakıbaba'nın, eşinin şoförünü de danışman olarak atadığını iddia etti.

Milletvekili Gaytancıoğlu, Recep Koyuncu'nun önce özel kalem kadrosuna alındığını, sonra da ‘Şanlıurfa'daki işleri takiple görevli danışman’ yapıldığını savundu. Gaytancıoğlu, Fakıbaba'ya “Bu makamları keyfi kullanmak sizi hiç mi rahatsız etmiyor?” diye sorarken, Bakanlık yetkilileri ise Koyuncu'nun danışman olduğunu, ancak şoförlük yapmadığını belirtti.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İddialara göre; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bakanlık özel kalem müdürlüğüne, daha önceden Şanlıurfa Belediyesinde taşeron olarak çalışan ve Fakıbaba’nın tarım bakanı olmasıyla Ankara’ya getirilerek eşine şoför tahsis edilen hemşehrisini özel kalem kadrosu ile memur yapmıştır. Yine aynı kişi özel kalem kadrosunu resmiyette kullanarak şoförlük görevine devam etmektedir.” dedi.

Gaytancıoğlu, Fakıbaba’nın cevaplaması istemiyle verdiği önergede şu soruları sordu:

“1) Yukarıda yazılan bu iddialar doğru mudur?

2) Doğru ise özel kalem koltuğunda fiilen oturan kimdir? Nerelidir? Kadrosu nedir?

3) Özel Kalem Müdürlüğü imzalarını kim atmaktadır? Vekalet verilen kişi kimdir? Kadrosu nedir? Nerelidir?

4) Resmen Özel Kalem Müdürünüz kimdir?

5) Özel Kalem Müdürlüğü kadrosunu verdiğiniz kişi daha önce nerede hangi görevle çalışıyordu?

6) Bu iddialar doğru ise, istisnai bir kadro olan ve atama yapmak için hiçbir şart aranmayan özel kalem müdürlüğüne bu atamaları yapmak ve bu görevleri keyfi kullanmak şahsınızı hiç mi rahatsız etmemektedir?

7) Bu iddialar doğru ise, keyfi yönettiğinizbu görevlere ve makamlara haksızlık ettiğinizi düşünmüyor musunuz?” (HABER MERKEZİ)




Bu haber 411 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLAR



Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ