Bugun...
Simge’ye yardım elleri uzanmaya başladı
Tarih: 11-09-2017 09:01:00 + -Simge’ye yardım elleri uzanmaya başladı

Gazetemizin 07 Eylül 2017 Perşembe günkü sayısında, Neşenin Kaleminden köşesinde yer alan “Suçu Roman çocuğu mu olmak?!” başlıklı köşe yazısında Yenimescit Mahallesinde ikamet eden dar gelirli ailenin 3 çocuğundan biri olan, Keşan Anadolu Lisesini 4.lükle bitiren ve girdiği LYS’de başarı göstererek Yalova Üniversitesinde 4 yıllık İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümünü kazanan 17 yaşındaki Simge Yıldırım’a, tahsiline devam edebilmesi için yardım elleri uzandı.
Neşe Tosun, kaleme aldığı köşe yazısında, Simge Yıldırım’ın eğitimdeki başarısına dikkat çekmiş ve Yıldırım’ın Kredi Yurtlar Kurumuna yaptığı yurt başvurusunun olumsuz sonuçlanmasının eğitimine devam etmesine engel teşkil edeceğini belirtmişti. Ayrıca köşe yazısında Tosun, dar gelirli bir ailenin çocuğu olan Simge Yıldırım’ın, yurt başvurusunun olumlu sonuçlanması için her türlü şartları taşımasına rağmen olumsuzlukla karşılaşmasına da dikkat çekip, devlet yöneticilerini ve siyasileri göreve davet etmişti.
Yazının yayımlanmasının ardından ise sosyal medya Facebook üzerinden Simge Yıldırım’a sahip çıkılması gerektiği yönünde görüşler belirtilirken, birçok vatandaşımız da maddi destek vermek istediğini söyledi.
CHP’Lİ ORHAN ÇAKIR, YURT BAŞVURUSU İLE İLGİLİ GİRİŞMDE BULUNDU
Yurt başvurusu ile ilgili ilk girişim ise Cumhuriyet Halk Partili hemşehrimiz Orhan Çakır’dan geldi. Yazının yayımlanmasının ardından gazetemize ulaşan ve ailesinin irtibat bilgilerini alan Çakır, siyasi kanaldan devreye girerek Yıldırım’ın devlet yurduna yerleşebilmesi için girişimde bulundu. Orhan Çakır’ın yaptığı girişim üzerine bugün de CHP Yalova İl Başkanı ile görüşülüp, yurt başvurusu ile ilgili net sonucun alınacağı kaydedildi.
YARIMSEVEN KADINLARDAN SİMGE’YE 4 YIL BOYUNCA KARŞILIKSIZ BURS…
Diğer güzel bir haber ise Türkiye Yardımsevenler Derneği Keşan Şubesinden geldi. Geçtiğimiz hafta içinde Şube Başkanı Selma Sucuka başkanlığında toplanan şube üyesi Keşanlı yardımseven kadınlar, Simge Yıldırım’a tahsili boyunca karşılıksız burs verme kararı aldı. 
Bu haber 1840 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ