Bugun...
Sevenleri Oğuz Arda Sel unutmadı
Tarih: 11-01-2019 22:22:00 + -Sevenleri Oğuz Arda Sel unutmadı

8 Temmuz 2018 tarihinde Çorlu’da meydana gelen tren kazasında vefat eden 25 kişi içinde babası Halil Sel ile birlikte hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel, doğum günü olan 9 Ocak 2018 tarihinde anıldı.

CHP Spor Üst Kurulu, 8 Temmuz 2018 tarihinde Çorlu’da meydana gelen tren kazasında hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel’in doğum günü Uzunköprü’deki mezarı başındaki törenle andı.

İlk tören CHP Uzunköprü İlçe Başkanlığı’nda yapıldı. Buradaki törende “#OHep9Yaşında” mesajının verildiği anmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’nın anma mektuplarını, CHP Spor Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Kurumlu anne Mısra Sel’e sundu.

Mısra Sel de acılarının büyük olduğunu belirterek, “Ben sayın Cumhurbaşkanımdan bir kez daha bu kazanın sorumlularının bulunmasını istiyorum. Kendisi bana benim de torunlarım var, acınızın dindirilmesi için gereken yapılacaktır dedi. Ama kazanın üzerinden 6 ay geçti bir gelişme yok.” dedi.

Partideki törenin ardından Oğuz Arda Sel’in Uzunköprü Şehir Mezarlığı’ndaki mezarı başına geçildi ve burada kendisi için dualar okundu ve törene katılanlar Halil Sel ve Oğuz Arda Sel’in mezarına karanfiller bıraktı.

Buradaki törene Uzunköprüspor Taraftarlar Derneği üyeleri de katıldı.

Törene; İstanbul CHP İl Başkanı Yardımcısı Erdal Yolcu, Sarıyer Belediyesi Başkan vekili Hüseyin Coşkun, Kurul üyeleri Cemal Kaman, Abdullah Kaya, Çiğdem Avcu, Hikmet Akkoyunlu, Emre Özak, Feray Karagöz, Erdoğan Demir, CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Muammer Çetiner, CHP Uzunköprü Belediye Başkan adayı Özlem Becan ve Arif Kızılyalın katıldı.

(HABER MERKEZİ)

 
Bu haber 69 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ