Bugun...
Şenol Kılıç’tan Cavit Deniz’e: “Keşke bir biline sorsaymış!”
Tarih: 11-04-2017 09:12:00 + -Şenol Kılıç’tan Cavit Deniz’e: “Keşke bir biline sorsaymış!”

Edirne İl Genel Meclisinin CHP’li Enezli üyesi Şenol Kılıç, dün yaptığı yazılı açıklamada, emekli öğretmen Cavit Deniz’in iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirerek, Deniz’in aldatıldığını öne sürdü.
Gazetemizin dünkü sayısında “Hasköy’deki kanalizasyon sorunu sürüyor” başlığı altında yayımlanan ve Cavit Deniz’in Hasköy’de yaşanan kanalizasyon sorunu ile ilgili iddialarının yer aldığı haberle ilgili Kılıç, Cavit Deniz deneyimli, tecrübeli bir gazetecidir. Ama dünkü gazetelere Hasköy kanalizasyonu ile ilgili yapmış  olduğu açıklamasında yanıltılmış olduğunu, doğru kaynaktan haber almadığını görmekteyim. Keşke köy muhtarından, İl Özel İdaresi Müdürlüğünden veya Enez Kaymakamlığından bilgi almayı deneseymiş. Eminim aldatıldığını, doğru bilgilendirilmediğini kendisi de fark edecekti.” dedi.
Hasköy’deki kanalizasyonun sıkıntılı yeriyle ilgili gerekli girişimler yapıldığını belirten Şenol Kılıç, şu bilgiyi verdi: “Kod farkından dolayı sıkıntı yaratan bölgeye 250-300 metre uzunluğunda yeni kanalizasyon hattı döşendi. Karayolları Bölge Müdürlüğüne asfaltı yarıp geçmek için İl Özel İdaresi genel sekreteri tarafından resmi yazı yazıldı. Bu yazıya Karayolları Bölge Müdürlüğünce; ‘Asfaltı yarmadan derinden delerek geçin’ diye cevap verildi. Edirne İl Özel idaresinde bu işi yapacak makine yok, ayrıca bu yapılsa bile yine kod farkı oluşacak ve yapılan bu yeni hatta işe yaramayacak. Konuyu gelinen  son şekliyle Sayın Valimiz ve Sayın Kaymakamımızla görüştük. Başka çözüm üretildi. Biraz havaların ısınması asfalt mevsiminin başlamasını bekliyoruz. Bu süreçte Cavit Deniz’den beklentimiz biraz sabırlı olması ve doğru bilgi edinmesidir.”
Açıklamasının sonunda, Enez’in, bu ilçeye gönül vermiş herkesin ortak sevdası olması gerektiğine de dikkat çeken Şenol Kılıç, “Biz İl Genel Meclisi olarak 2017’yi  Enez Yılı ilan ederken amacımız; bu şirin ilçemizin tanıtımında planlamada ve sorunlarının çözümünde öncelik tanınarak daha hızlı adımların atılmasını sağlamaktı. Bu konuda tüm Enezlilere ve Enez sevdalılarına görev düşüyor. Burun kıvırmak eleştirmek yerine elbirliğiyle hepimiz mücadele etmeliyiz. Başarı hepimizin ortak hedefi olmalıdır.” dedi.
Bu haber 761 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR