Bugun...
Şenol Kılıç: “Enez’de un var, yağ var ama helvayı yapacak usta yok!”
Tarih: 11-01-2018 09:17:00 + -Şenol Kılıç: “Enez’de un var, yağ var ama helvayı yapacak usta yok!”

İl Genel Meclisinin CHP’li Enezli üyesi Şenol Kılıç, dün yaptığı yazılı açıklamada, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Edirne’ye verdiği hizmetlerden ötürü aldığı ödüllere dikkat çekerken, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı’nın ise Enez’i marka kent yapamadığını ve ciddi hiçbir kuruluştan ödül alamadığını öne sürdü.

Kılıç, turizm konusundaki uzmanların da görüşlerinde belirttiği gibi Enez, tarihi mirası ve kültürüyle, içinde bulunduğu coğrafyasıyla Türkiye’nin en güzel nadide ilçelerinden biri olduğunu söyledi.

Şenol Kılıç, “Hatta bazı çevrelerce iş bilen yöneticilerin elindeki Enez’in, turizm konusunda Edirne’ye rakip olabilecek potansiyele sahip olduğu bile iddia edilmektedir. Sayın Recep Gürkan önderliğindeki Edirne, son 4 yılda yapılan hizmetler ve etkinlikler tanıtımlarla kültür turizm eğitim kenti olmayı başardı ve marka değerini katladı. Hazırlanan projeler ve yapılan işler kapsamında önemli birliklerden ve çeşitli ciddi kuruluşlardan 29’uncu ödülünü alarak başarısını tescillemiş oldu. Diğer yandan Keşan ve Uzunköprü belediyeleri de ödüller alarak başarılarını kanıtladılar. Bu ödüller pazarda satılmıyor, torpille öpücükle de verilmiyor. Sayın Recep Gürkan’ı ve ekibini kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

“ENEZ’İN AVANTAJLARINI BOSTANCI DEĞERLENDİREMİYOR”

Kılıç, şunları söyledi: “Enez’in vizyonunu değiştirdiğini çok işler başardığı halde ‘biz kör gözlerin’ görmediğini iddia eden Enez Belediye Başkanı Bostancı’nın, hangi projesi bugüne dek ödüle layık görüldü? 4 yılda bir tek ciddi kuruluştan ödül aldı mı? Allah güzellikler konusunda Enez’e çok cömert davranmış, her şeyi vermiş. Sayın Bostancı’nın 4 yılda parmak ısırtacak, ödüle layık görülen tek projesi yok. Edirne’den bile daha çok avantajlara sahip Enezi marka kent yapamadı. ‘Kilitli taş’ diye diye Enez’in ufkunu kilitledi. Enez ile Edirne’yi kıyaslamak haksızlıktır diyorsak, o zaman Bulgaristan’da 1200 nüfuslu Mineralni Bani kasabasına bakalım.  Bakalım ki kimin ‘gözleri görmüyor kulakları duymuyormuş’ anlayalım.

Kısacası; Enez’de un var, yağ var ama helvayı yapacak usta yok! Bu güzelim ilçeye yazık oluyor. Oysa 8500 yıllık tarihe, Türkiye’nin ender güzellikte denizine sahip Enez’de, ortak aklın oluşmasına fırsat tanınarak, konularında uzman kişilerle görüşerek örnek projelere ve hizmetlere imza atmak mümkün.” (HABER MERKEZİ)
Bu haber 330 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ