Bugun...
Şehrin kalbi ve hali…
Tarih: 13-03-2018 09:23:00 Güncelleme: 13-03-2018 09:25:00 + -


• Şehrin kalbi durumunda olan, çarşı merkezinin de ortasında kalan Mercan Sokak, bakımsızlıktan içler acısı duruma geldi. • Kış aylarındaki işlerin durgunluğu ile bunalan sokak esnafının sabrı da Keşan Belediyesinin vurdumduymazlığı nedeniyle tükenmeye başladı. • Trafiğe kapatılıp-açılan Mercan Sokak’taki esnaf, “Ne olursa olsun ama artık bir şeyler yapılsın.” dedi.

Şehrin kalbi ve hali…

Çarşı merkezinin olduğu gibi ilçenin de ortasında bulunan Mercan Sokak, kaderine mi terk edildi? Son yıllarda gerek vatandaşlar gerekse esnaf tarafından en çok eleştiri konusu olan Mercan Sokak’ın, durumunun ne olacağı da merak ediliyor.

Bir süre önce kardeşi Sebat Sokak ile birlikte trafiğe kapatılması istenilen ve dört girişine dubalar dikilerek araçların geçişi engellenmesinin hemen ardından trafiğe açılması istenilen Mercan Sokak’ta şimdi de “Ne yapılırsa yapılsın ama bir şeyler yapılsın.” deniliyor.

Bazı bölgelerinde kaldırımları genişliği 1 metrenin altında olan ve gerek çöp kutuları gerek beton dubalar gerekse esnafın eşyaları nedeniyle tek bir kişinin bile geçmesinin neredeyse imkansız hale getirilen sokakta şimdide yolları kullanılamaz duruma geldi.

Yayaların %90’nının yolda yürümek zorunda bırakıldığı Mercan Sokak’ta, kaldırımda yürüyen vatandaşların taşların arasından fışkıracak sularla, yolda yürüyenlerin de çukurlarda oluşan su birikintileriyle mücadele etmek zorunda kaldığı gözlendi.

Gazetemizi arayarak tepkilerini dile getiren ve çoğu zaman “Neden yazmıyorsunuz?” diye sitemde bulunan sokak esnafını kış aylarındaki işlerin durgunluğu yaralarken, Keşan Belediyesinin vurdumduymazlığı da bitirme noktasına getirdi.

“BURADAN KİMSE GEÇMİYOR MU?”

Keşan Belediyesi yöneticilerini eleştiren sokak esnafı, “Hadi Keşan Belediye Başkanımız makamında misafir ağırlamaktan çarşıyı dolaşamıyor. Çuval dolusu maaş alan başkan yardımcıları ne iş yapıyor? Belediyede beş tane başkan yardımcısı, ona yakın müdür, onlarca başkandan büyük başkan bulunan kişiler çarşıdaki hangi yolları kullanıyor. Buradan kimse geçmiyor mu?” dedi.

Yoldan geçen arabalardan sıçrayan suların işyerlerinin içerisine kadar sıçradığını belirten esnaf, şunları söyledi: “Trafiğe kapatılsın istedik, kapatıldı ancak herkese TOKİ gibi kapı anahtarı dağıtıldı. Artık bir şey istemiyoruz. Ne olursa olsun ama bir şeyler yapılsın.” (HABER MERKEZİ)
Bu haber 520 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ