Bugun...
Şehit babası Hakkı Buluş, PKK yanlısı partilerin desteklenmesine tepki gösterdi
Tarih: 14-06-2018 09:10:00 + -Şehit babası Hakkı Buluş, PKK yanlısı partilerin desteklenmesine tepki gösterdi

2015 yılında Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, terhisine 12 gün kala şehit olan Piyade Er Akın Buluş'un ticari taksi şoförü olan babası Hakkı Buluş, PKK yanlısı siyasi partilerin bazı siyasiler tarafından desteklenmesine tepki gösterdi.
Buluş, son günlerde gündemde olan sınır ötesi operasyonlar hakkında ise vatanın toprak bütünlüğü açısından ne gerekiyorsa yapılmasını söyledi.
“KONU VATANI KORUMAKSA BİR EVLADIM DAHA ŞEHİT OLSUN”
Sınır ötesi operasyonlara siyasi olarak bakılmaması gerektiğini belirten Hakkı Buluş, “Ben olaya siyasi bakmıyorum. Düşündüğüm zaman ben evladımı kaybettim. Neticede ölümlü dünya. Bir şekilde öleceğiz. Memleket içinse her şeyimizi kaybetmek helaldir. Bizim memleketimiz yıllardır terör belasını çekiyor. Bu yeni bir şey değil. Benim bir erkek evladım daha var. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın ama konu vatanı korumaksa bir evladım daha şehit olsun. Sadece kendimiz için yaşarsak olmaz. Türklük fedakarlıktır. Ben sınır ötesi operasyonlara geç bile kalındığını düşünüyorum. Ben vatanımda korku içerisinde yaşamamalıyım. Operasyonları sonuna kadar destekliyorum. Kazanmak için fedakârlık yapılacak. Vatan uğruna ikinci olum da şehit olsun. Terör bitirilsin diye mücadele var. Bu olayın üzerine gidilmeli.” dedi.
“O KADAR EVLADIMIZ ŞEHİT OLACAK, SEN BU İNSANI İYİLİK ELÇİSİ GİBİ GÖSTERECEKSİN”
Bazı siyasi parti temsilcilerine kırgın olduğunu ifade eden Buluş, şunları söyledi: “Resmen evlatlarımızı vurmuş, öldürmüş, kendi öldürmese de öldürtmüş insanlara kolayını bulsalar madalya takacaklar. Çok sempatik gibi gösteriyorlar. PKK’yı destekleyen, yön veren adamı sempati duyuyorlar. Böyle bir zihniyet olamaz. Nasıl bir şey bu? Mantığım almıyor. O kadar evladımız şehit olacak, sen bu insanı iyilik elçisi gibi göstereceksin. Adama kanat takıp meleke yapacaksın. Senin komşun babanı darp etsin iyi düşünür müsün? Evladını kaybeden şehit ailelerine sorsunlar, ne düşünüyorlar? İnsanlara masal anlatmakla olmaz. Şehit aileleri adına konuşmasınlar. Kimin ne yapmak istediğini biliriz.” 
Bu haber 492 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR