Bugun...
Sedat Yılmaz: “Doğal afetler için sigorta yaptırılmalı”
Tarih: 29-06-2018 08:52:00 + -Sedat Yılmaz: “Doğal afetler için sigorta yaptırılmalı”

Sigorta işiyle uğraşan Sedat Yılmaz, dün yaptığı açıklamada, tam teminatlı sigorta poliçelerinin dolu ve yağışları verdiği hasarları karşıladığını söyledi.

“DOLU VE YAĞMUR TEMİNATINIZ VARSA HASARINIZ TAM GÜVENCE ALTINDADIR”

Türkiye genelinde yaşanan son yıllarda dolu nedeniyle birçok aracın zarar gördüğünü belirten Yılmaz, “Keşan’da dolu yağışı yaşanmadı ama yaşanmayacağı anlamına gelmez. Bundan ötürü de araç sürücülerinin dolu ve yağış için kasko yaptırmalarında fayda var. Çünkü dolu ve yağış için yaptırılan kaskolarda aracın tüm hasarı karşılanıyor. Dolu yağışının yanı sıra araçlar köprü altlarında kalıyor ve motor arızaları yaşanıyor. Dolu ve yağmur teminatınız varsa hasarınız tam güvence altındadır. Eğer kaskonuzda dolu ya da yağmur teminatı yaptırmadıysa hasarınız karşılanmıyor. Hiçbir araç sürücüsünün herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için tam teminatlı poliçeleri alınmalıdır.” dedi.

“TAM TEMİNATLI POLİÇELER ALMASINI ÖNERİYORUZ”

Sedat Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı: “Sürücülere, tam teminatlı poliçeler almasını öneriyoruz. Fiyat farkı ise, % 5 ya da % 10 arasında değişmektedir. Kısacası, çok fazla bir fiyat farkı bulunmuyor. Keşan’da belki dolu konusunda sıkıntı yaşamayabilir ama başka bir şehre gittiğinde istenmeyen bir durumla karşı karşıya kalınabilir. Mağduriyet yaşamamak için sürücülerimiz şimdiden gerekli önlemini almalıdır. Kaskoların sadece kazalar için değil, bu tür doğal afetler için de yaptırılmasında fayda var.”

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 612 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ