Bugun...
Sazanı gören almasa da fotoğrafını çekti
Tarih: 14-03-2018 00:47:00 + -Sazanı gören almasa da fotoğrafını çekti

İçsularda avlanma yasağına sayılı günler kala Keşan’da satışa sunulan sazan balığı miktarında önemli bir artış olduğu gözleniyor.
10 Mart 2018 Cumartesi günü kurulan Keşan halk pazarında satışa sunulan 8-10 kiloluk sazan balıklarından sonra, dün de bazı balıkçı tezgahlarında iri sazan balıkları alıcısını bekledi.
;ÜKÜNÇ: “DEĞERİNİ, LEZZETİNİ BİLEN FİYATINI BİLE SORMUYOR”
Doktor Tayyip Akalın Caddesi üzerinde seyyar balıkçılık yapan Davut Ükünç’ün tezgahında satışa sunulan ve Dokuzdere Göleti’nden geldiği belirtilen iri sazan balıkları çevre esnafının ve vatandaşların yoğun ilgisini çekti.
İri sazan balıklarını görüp balık tezgahına bakan çok sayıda vatandaş kilosunun 12 TL olduğunu öğrenince almakta biraz tereddüt gösterse de fotoğrafını çekmeden edemedi.
Bu irilikte ve lezzette sazan balığının Keşan’da yılın sayılı günlerinde satışı sunulduğunu söyleyen balıkçı Davut Ükünç, “Avlanma yasağının başlamasına birkaç gün kaldı, bu bolluk zaman tamamen bitecek. Bu büyüklükteki bir sazan balığının değerini, lezzetini bilen vatandaşlar fiyatını bile sormadan 2 kilo ver, 3 kilo ver diyor, duyan, gören ve yetişen alıyor.” dedi.
Bu haber 734 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ