Bugun...
Saros’a dalmak için engel tanımadılar
Tarih: 01-01-1970 02:00:00 + -Saros’a dalmak için engel tanımadılar

Bağcılar Belediyesi tarafından İbrice Balıkçı Barınağı’nda düzenlenen etkinlikte engelli bireyler, eğitmenlerle birlikte tüplü su altı dalışı yaptı.

Uzman ekiplerin yardımlarıyla suya dalan engelliler, denizin altını keşfetmenin mutluluğunu yaşadı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Bağcılar Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği işbirliğiyle Saros Körfezi İbrice Balıkçı Barınağı’nda gerçekleştirilen etkinlikle, engelliler ve engelsizler birlikte dalış yaptı.

Türkiye’nin her yerinde engelli ve engelsiz bireylerin birlikte spor yaparak farkındalık geliştirmesi amacıyla hayata geçirilen “Aşmak için Hareket” isimli sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında, 7 engelli birey, dalgıç kıyafetlerini giyerek Saros’a daldı.

Engelli bireylere, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ile birlikte ünlü oyuncu Wilma Elles de eşlik etti.

Eğitmenler eşliğinde yaklaşık bir saatlik tüplü dalış yapan engelli bireyler, sualtını seyretmenin mutluluğunu yaşadı.
ÇAĞIRICI: “HEDEFİMİZ BİREYSEL MUTLULUĞA ULAŞMAK”
Saros Körfezi’nde engellilerle birlikte dalış yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bağcılarda birlikte daha güzel diye çıktığımız yolda engelli kardeşlerimizle birlikte birçok güzel projeye imza attık. Bunlardan bir tanesi de su altına tüplü dalıştı. Daha önce boğazda ve havuzda uyguladığımız projeyi bugünde Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde Saros Körfezi’nde gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz Bağcılarda bireysel mutluluğa ulaşmak. Ailelerin mutluğuyla bireysel mutluluğu sağlamak, bireylerin mutluluğuyla da Bağcıların ve ülkemizin mutluluğuna katkı sağlamak istiyoruz. Gerek belediyemiz, gerek hükümetimiz engelli kardeşlerimizi ve ailelerini her konuda iyi bir noktaya taşıdığına inanıyoruz. Rabbim yeryüzünde bütün canlıları insanın emrine vermiş. Buna din, ırk, engelli, engelsiz hizmet etmeninde bizim için en kutsal görev olduğuna inanıyorum.” dedi.
AYVA: “BU PROJE SON DERECE ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMADIR”
Organizasyona katılan Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva da şunları söyledi: “Körfezde engelli ve engelsizler birlikte dalarak aynı heyecanı farklı kişiler ve farklı özellikteki insanlar olarak birlikte yaşıyoruz. Bu proje son derece önemli bir çalışmadır. Engellilerin dalamayacağı sanılan bir dönemde hatta engelsizlerin bile pek fazla dalmadığı bir dönemde, başka dünya işlerine dalıp gittiği dönemde engellilerin dalıyor olması dikkat çekiyor. Ben hayatı, dünyayı hatta denizin altını farklı özellikteki insanlar olarak paylaşmanın önemi önünde engelin olmadığını söylüyoruz.”

ELLES: “ÜLKEDE HERKESİN FARKLI ENGELLİ VAR”

Engelliler için düzenlenen projeye destek veren ünlü oyuncu Wilma Elles, su altı dalışı yaptı.

Basın mensuplarına duygu ve düşüncelerini paylaşan Elles, “Biz bu körfezde engelli ve engelsiz bireyler olarak dalış yapıyoruz. Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen <Aşmak için hareket, aşmak için dalış> projesi kapsamında engelli bireyler bize bir şeyler öğretiyor. Herkesin bir arkadaşı var benim arkadaşım Muhammet Ali o bana dalış öğretecek. Aslında ülkede herkesin farklı engelli var. Engelli kardeşlerimiz evde kalmayın dışarıya çıkın.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ve ünlü oyuncu Wilma Elles, uzman eğitmenler eşliğinde, engelli bireylerle birlikte suya daldı.

 
Bu haber 943 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ