Bugun...
SARDOS üyeleri, Kuzey ormanlarında pedal çevirdi
Tarih: 22-11-2017 09:15:00 + -SARDOS üyeleri, Kuzey ormanlarında pedal çevirdi

 

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS), geçtiğimiz hafta Trakya'nın muhteşem doğal dokusuna sahip Istrancaların Kıyıköy, Kastro uzantılarında 3 gün pedal çevirdi.

Sonbaharın en güzel renklerini barındıran bu son günlerde zorlu dağ bisikleti parkurlarında doğanın ve Bisikletçiler, Karadeniz bitki örtüsünün muhteşem görselliğini doyasıya yaşayarak, Laladere piknik ve kamp alanında kamp attı.

Aynı hafta sonu SARDOS'un diğer bisikletçileri de “Orda bir köy var uzakta” proje kapsamında Keşan, Paşayiğit, Çobançeşme rotasında bir tur yaptı. Çobançeşme köyü kahvehanesinde geleneksel köy kahvaltı sofrası kuran bisikletçiler, proje gereği yaşam alanı sahipleri ile sohbetler edip, köyleri gezerek tanıma fırsatını buldu.
SARDOS adına bir açıklama yapan Faruk Eker, şunları ifade etti: “Trakya bölgemizin en güzel bitki örtüsüne sahip Karadeniz kıyısı, mevsimin bu dönemlerinde ilham kaynağı yaratacak bir renk cümbüşü oluşturuyor. Topluluk olarak biz de bu güzelliği  çevre dostu ulaşım araçlarımız olan bisikletlerimiz ile iliklerimize kadar yaşadık. Her gün yağmur gibi üzerimize dökülen yapraklar her ne kadar hüznü anımsatsa da, yeniden canlanacağını bildiğimiz bu döngü yüreğimize su serpti.
Aynı tarihlerde topluluğumuzun diğer üyeleri de bir tur gerçekleştirdi. Geçen sene başlattığımız ve bu kış da devam edecek olan ‘Orda bir köy var uzakta’ bisiklet projemiz ile, iki haftada bir bölgemizdeki köylere pedal çevirip kırsal yaşam alanlarında bulunan halkımızın yüreğine dokunmaya devam edeceğiz. Faaliyetlerimize toplumun her kesiminden, herkes katılabildiği gibi  bizi SARDOS//facebook.com sayfasından da takip edebilirsiniz.”
(HABER MERKEZİ)
Bu haber 527 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ