Bugun...
SARDOS üyeleri, Kalealtı köyüne yürüdü
Tarih: 14-03-2018 00:50:00 + -SARDOS üyeleri, Kalealtı köyüne yürüdü

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS), geçtiğimiz hafta sonu Korudağ ve Kalealtı köyü bölgesinde ayak izlerini bıraktı.
Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda (KYÇUBYO) okuyan bir grup üniversite öğrencisinin de katıldığı yürüyüşte, parkur görselliği ve keyifli olması açısından katılımcıların büyük beğenisini kazandı.
Yerlisu köyü civarından başlayan yürüyüş, dere kenarı patikaları takip edilerek Korudağ’da zirveye çıkıldı. Zirvede mavi Saros Körfezi, kaşık adaları ile adeta baharın müjdesini veren yemyeşil buğday tarlaları görüntüsü sanki yeşil ile mavinin dansı gibiydi. Katılımcılar bu güzel hava ve  muhteşem manzara eşliğinde zirvede közde sucuk yaparak, en güzel şekilde değerlendirdi.
SARDOS adına bir açıklama yapan etkinlik sorumlusu Ayhan Altındiş, şunları ifade etti: “Uzun zamandır yürüyüşümüz ilk defa böyle güzel bir havaya rastladı. Güneşli güzel gün ile birlikte, zengin görsellik yüklü bu parkurun doyasıya tadını çıkardık. Aylardır her hafta sonunda mutlaka ya yağış oluyor ya da soğuk ve fırtına oluyordu. Sanki katılımcılar geçmiş haftaların acısını çıkardı. Öğle saatlerinde de bir nevi piknik yaparak kendimizi ödüllendirdik. Yürüyüşümüze ilçemizde üniversite öğrenimini yapan bir grup öğrencinin de eşlik etmesinden çok mutlu olduk. Ülkemiz ve ülkemiz dışından buraya okumaya gelen gençlere de bölgemizi ve kültürümüzü tanıtmanın, SARDOS olarak  gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Havaların ısınması ve tabiatın uyanması ile bu muhteşem doğayı doyasıya içinize çekip, hayatına renk katmak isteyen herkesi, doğa yürüyüşlerine ve bisiklet turlarına davet ediyoruz. Katılımcıların deyimi ile; SARDOS candır, her faaliyeti heyecandır.”
Bu haber 277 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ