kartal escort
Bugun...
SARDOS üyeleri 2. Rodostabike Bisiklet Şenliğine katıldı
Tarih: 16-05-2018 03:03:00 + -



SARDOS üyeleri 2. Rodostabike Bisiklet Şenliğine katıldı

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS), geçtiğimiz hafta sonunda Tekirdağ/Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapılan 2.Rodostabike Bisiklet Şenliğine katıldı.

32 bisikletçi ile katılım yapan SARDOS üyeleri, en kalabalık katılan gruplar içinde yer aldı.

''İki teker, bize yeter'' sloganı ile yapılan bu etkinliğe ülkenin farklı bölgelerinden 1500 bisiklet sever katıldı.

Sahil dolgu alanında toplanan bisikletçiler, kayıt işleminden sonra Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın verdiği start ile Kumbağ’a pedal çevirdi. Kumbağ'da yenen öğle yemeğinden sonra tekrar sahil dolgu alanına dönüldü. Katılan grup, topluluk ve kulüplere verilen plaket ve hediye çekişlerinin ardından şenlik, oyun ve halaylarla son buldu.
SARDOS Başkanı Şinasi Göktaş yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Mayıs ayının başından bu yana yaşam alanımızın dışında yapılan etkinliklere katılıyoruz. Bir hafta önce Balıkesir Gönen'deydik, bu hafta sonu da komşu ilimiz Tekirdağ'da yapılan şenliğe katıldık. Ocak ayında yaptığımız altı aylık planımızda Kazdağlarında kamplı yürüyüş ve dallık planlamıştık ama iptal edip bu şenliğe katıldık. SARDOS  olarak kurulduğumuz günden bu güne kadar bisiklet kullanımının artması için çaba içindeyiz. Bu bağlamda Trakya bölgemizin güzel illerinden Tekirdağ'ımızda yapılacak bu güzel etkinlik davetine katılarak destek vermekten büyük onur duyduk. Ne yazık ki aynı tarihte Edirne’de bir etkinlik vardı ve katılamadık. Umarım bundan sonra bölgemizde etkinlikler planlanırken çakışma olmaz ve birlik beraberlik içinde tüm Trakya bisikletçileri tek vücut aynı yerde oluruz.
Başından sonuna kadar büyük keyif aldığımız bu güzel bisiklet şenliğinde başta Süleymanpaşa Belediye Başkanı Sayın Ekrem Eşkinat olmak üzere, TEBİS Başkanı Suat Durmaz'a, katılan tüm bisiklet dostlarına ve emeği geçen herkese Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu adına şükranlarımızı sunarız. Bu güzel günlerde herkesi arabadan inip bisiklete binmeye davet ediyoruz.” (NEŞE TOSUN)




Bu haber 145 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLAR



Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ