Bugun...
SARDOS, Hacıköy’de pedal çevirdi
Tarih: 24-01-2018 20:10:00 + -SARDOS, Hacıköy’de pedal çevirdi

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) geçtiğimiz hafta sonu ''Orda bir köy var uzakta''proje kapsamında İpsala’ya bağlı Hacıköy'e pedal çevirdi. Sağanak yağmura rağmen yapılan turda 35 km. yol katedildi. Bu faaliyette de topluluk üyeleri köy kahvesinde geleneksel SARDOS sofrasını kurarak birlikte köy kahvaltısı yaptı.
SARDOS adına bir açıklama yapan Muammer Taşkıran, Planlı projeler kapsamında köylere yaptığımız bu turlardan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu hafta Hacıköy'e yaptığımız  ziyaretten de büyük keyif aldık. Kuvvetli yağış nedeni ile köyü gezme imkanı bulamadık ama köy kahvesinde sıcak çaylarımızı yudumlarken dolgun sohbetlerle halktan bir çok konuda bilgi alarak köyü tanıma fırsatını yakaladık.” dedi.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da ''Şehitlerimize Saygı Turu'' projesi kapsamında Keşan'dan Çanakkale Şehitliklerine minnet ve şükran duyguları ile pedal çevireceklerini de kaydeden Taşkıran, şunları dile getirdi: “Bisikletlerimiz ile yüklü olarak bir günde 115 km. yol aldığımız bu etkinliğe hazırlık amacı da taşıyan bisikletle köy ziyaretleri çok faydalı oluyor. Bu nedenle şiddetli yağmura rağmen bu hafta da turumuzu icra ettik. 
Hacıköy'e ulaştığımızda halkın ilgi ve sıcak davranışlarından büyük keyif aldık. Özellikle bize ikramları ve her türlü konuda yardımını, desteğini esirgemeyen köy sakini  Ahmet Sevim beye ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz. Hacıköy'ü de sıcak gezilesi, görülesi köylerimizin arasına koyduk. Yolumuz yine mutlaka kesişecektir.
Faaliyetlerimiz çarşamba günleri  bisiklet alıştırma sürüşleri, hafta sonları da dönüşümlü olarak Doğa yürüyüşü ve Bisiklet turu olarak devam etmekte olup herkes katılabilir. Bizi SARDOS//facebook.comsosyal medya adresinden takip edebilirsiniz.”
(HABER MERKEZİ)

 
Bu haber 648 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ