Bugun...
Sanayi Kavşağı, işleri bıçak gibi kesti;
Tarih: 23-03-2018 09:16:00 Güncelleme: 23-03-2018 09:17:00 + -


Yöneticiler de Allah’a havale edildi!

Sanayi Kavşağı, işleri bıçak gibi kesti;
Çarşı merkezinden gelip Asri Mezarlık istikametindeki işyerlerine gitmek isteyenler artık, Dörtyol Kavşağı’ndan dönmek zorunda kalıyor.
Yaklaşık 100 metrelik bir yeri geçmek için yaklaşık 5 kilometrelik yol gitmek zorunda kalan vatandaşlardan çok, alt taraftaki esnaf durumdan şikayetçi. 
Konuyla ilgili olarak Karayolları yetkililerini ve bununla birlikte AK Parti Keşan İlçe yöneticileri ile Keşan Belediyesi yetkililerini göreve davet eden esnaf, “Bizim halimiz görmeyen ve görmezden gelen y
 
 

Bir süre önce ara verilen çalışmaları yeniden başlayan Sanayi Kavşağında, bu kez de yol sorunu yaşandı.

Düzenleme çalışmaları nedeniyle kavşaktan Asri Mezarlık tarafına geçişin kapatılması nedeniyle kavşağın batısındaki esnafın işleri durma noktasına gelmişti.

Kavşağın İstanbul-Gelibolu istikametindeki bölümün yapımına başlanılmasının ardından, Şapçı Ağadayı tesisleri önündeki tali yolun da kapatılmasıyla esnafın işlerinin adeta durduğu belirtildi.

Dün gazetemizi telefonla arayarak mağduriyetlerini ve aynı zamanda tepkilerini dile getiren esnaf, işlerinin adeta bıçak gibi kesildiğini söyledi.

Bazı kişilerin Şapçı Ağadayı Tesisleri yanındaki alt geçidi kullanarak işyerlerine gelmeye çalıştığını kaydeden esnaf, “Kavşaktaki çalışmaların başlamasının ardından tali yol trafiğe kapatıldı. Alt geçitten karşıya geçiş var ancak sanayi kavşağı altındaki işlerlerine ulaşım yok. İşyerlerine ulaşmak için çarşı merkezinden gelenler Dörtyol Kavşağı’ndan dönmek zorunda kalıyor. Bu safer de gelecek olan gelmekten vazgeçiyor.” dedi.

“KARAYOLLARI PLANLAMADA SINIFTA KALDI”

Sanayi Kavşağının altındaki bölgede hastane ve alışveriş merkeziyle birlikte yüzün üzerinde işletme olduğunun altını çizen esnaf, “Karayolları bu konuda bir çalışma yapmalı. Karayolları planlamada sınıfta kaldı. Yol yapılırken buradaki esnaf mağdur edilmemelidir. Çarşıdan gelen karşıya geçemiyor. İstanbul istikametinden gelen ve Bölge Trafik Denetleme İstasyonu yanından çevre yoluna sapmayı unutan önce Enez Kavşağı’na gidiyor, ardından yeniden Dörtyol Kavşağı’ndan dönmek zorunda kalıyor. İşler bu kadar zor duruma getirilmemelidir.” diye konuştu.

“YÖNETİCİLERİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUZ”

Kavşaktan yolun karşı tarafında geçişin bulunmaması nedeniyle işlerinde düşüş yaşandığını ve alternatif yolun da trafiğe kapatılmasının ardından insan göremez duruma geldiklerini vurguladı.

Konuyla ilgili olarak Karayolları yetkililerini ve bununla birlikte AK Parti Keşan İlçe yöneticileri ile Keşan Belediyesi yetkililerini göreve davet eden esnaf, son olarak şu sözü söyledi: “Herkesin tuzu kuru ancak bizim tuz alacak paramız bile kalmadı. Bizim halimiz görmeyen ve görmezden gelen yöneticilerimizi de artık Allah’a havale ediyoruz.” (SELİM ŞEN)

 
Bu haber 801 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ