kartal escort
Bugun...
Salim Şen, işçi bayramına davet etti
Tarih: 16-04-2018 08:37:00 + -Salim Şen, işçi bayramına davet etti

DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Salim Şen yaptığı açıklamada; eski hükümlerin belediyelerde yeniden kadroya alınması ve yaklaşan 1 Mayıs İşçi Bayramı hakkında değerlendirmede bulundu.
“SENDİKAMIZ YAŞANAN MAĞDURİYETLERİ GİDERME ADINA CİDDİ GİRİŞİMLER YAPMIŞTIR”
Eski hükümlülerin belediye şirketlerinde kadroya geçirilmesine değinen Şen, “Kanun Hükmünde Kararname kapsamında; eski hükümlülerin belediye şirketlerinde kadroya geçirilmeyeceği ifade edilmişti. Diğer kurumlardaki bu arkadaşların istihdam edilmeyeceği belirtildi. Sendikamız yaşanan mağduriyetleri giderme adına ciddi girişimler yapmıştır. Mağdur olanların sayısını yetkililere sunduk. Bir taraftan insanlara kadro verdik denilirken; diğer tarafta bazı insanların işini kaybediyor olmasının kabul edilebilir bir yanı yoktur. Yetkililere bunu da anlattık. Türkiye genelinde, yaklaşık 7 bin arkadaşımız eski hükümlü olması nedeniyle güvenliğe takılmıştı. Devletin güvenliğine yönelik suçlar haricindeki arkadaşlarımızın işlerine geri dönüşünü istedik ve bu konuda başarıya ulaştık. Yanlıştan dönülmesi bizleri mutlu etti. Fakat emekliliği gelen arkadaşlarımız, şirketler kapsamına alınmadı. Sadece burada bir mağduriyet yaşandı.” dedi.
“KEŞAN’DA 7 ARKADAŞIMIZ YİNE BELEDİYE KADROSUNA ALINDI”
Salim Şen, sözlerine şu şekilde devam etti: “Eski hükümlü kadrosunda bulunan arkadaşlarımız, yakın zaman içerisinde işlerine başladı. Keşan’da 7 arkadaşımız yine belediye kadrosuna alındı. Sendika olarak bu kapsamda olan arkadaşlarımızı bilgilendirerek, işlerine dönmesini sağladık.”
“TEKİRDAĞ’DA KUTLAMA KARARI ALDIK”
1 Mayıs’a az bir zaman kaldığını ve gerekli hazırlıkların yapılmaya başlandığını ifade eden Şen, “1 Mayıs işçilerin bayramıdır. Her yıl coşkulu ve kitlesel şekilde kutlamak için çaba sarf ediyoruz. Her yıl kutlama yeri olarak Taksim’i belirtiyoruz. Ancak son yıllarda Taksim Meydanı, işçi sınıfına kapatılmış durumdadır. Dolayısıyla, alternatif alanlara yönlendiriliyoruz. DİSK’in genişletilmiş toplantısında büyük mitingler olurken; yerellerde de 1 Mayıs’ın kutlanması fikri hakim oldu. Bu yıl ki 1 Mayıs’ı Tekirdağ’da kutlama kararı aldık ve gerekli başvurularımızı yapacağız. Bu konuda gerekli bilgilendirmeleri yaparak, bir takım ziyaretlerde bulunacağız. Yaklaşık 5 bin Genel İş üyemizin olduğunu düşünürsek, diğer kitle örgütleriyle birlikte bu rakamın çok yukarılara çıkacağını düşünüyoruz. Tekirdağ’da Süleymanpaşa Kaymakamlığına başvuracağız.” şeklinde konuştu.
“HALKIMIZI 1 MAYIS’TA İŞÇİ BAYRAMI’NI KUTLAMAYA DAVET EDİYORUZ”
Salim Şen sözlerini şu şekilde tamamladı: “1 Mayıs’ta alanlarda, yetkililere taleplerimizi haykıracağız. Çalışma hayatında yaşanan mağduriyetlerimizi dile getireceğiz. Bölgemizdeki bütün emek dostlarını ve yüreği emekten atan halkımızı 1 Mayıs’ta İşçi Bayramı’nı kutlamaya davet ediyoruz.” 
Bu haber 225 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR