kartal escort
Bugun...
Saadet Partisi halkla buluştu
Tarih: 14-03-2018 00:55:00 + -Saadet Partisi halkla buluştu

Saadet Partisi (SP) Genel Merkezinin düzenlediği program çerçevesinde tüm illerde Genel Başkan yardımcılarının katılımıyla halkla buluşma programları düzenlendi. 
Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı da, 9 Mart 2018 Cuma günü, Planlamadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Üsküdar eski belediye başkanı Yılmaz Bayat’ın katılımıyla çarşı pazar ziyaret edilerek halkla görüşmeler yaptı.
Halkın ilgi gösterdiği buluşmalarda birçok sorular sorulduğu gibi, ülkenin içine düşürüldüğü ekonomik, siyasi ve ahlaki konularda da şikâyetlerde bulunanlar oldu.
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat, “Saadet Partimizin ortaya koyduğu dik duruş, düşünce, fikir ve beyanatlar halkımız tarafından fevkalade kabul gördü. Bu da gösteriyor ki, milletimiz yeniden Milli Görüş iktidarını bekliyor.” dedi.
Bayat, son günlerde sıkça tartışılan ittifak konusuna da değinerek, “Herkes hukuk çerçevesinde herkesle ittifak yapabilir. Biz bu konuda kimseyle herhangi bir pazarlığa girmedik. Ancak bir ittifak, karşı tarafı gayrı milli olarak tanımlıyorsa bu kabul edilemez. Bu, ülkede artan kutuplaşmayı önlemez, daha da keskinleştirir. Şu anda memleketimizde öyle bir hava doğdu ki adeta Saadet Partisi rehber oldu, pusula oldu. Ve bizi dinleyen, bizi anlayan milyonlarca insan var. Özellikle de gençler arasında.” şeklinde konuştu.
Saadet Partisi dışında bir Milli Görüş olmayacağını, bunu iddia edenlerin sadece kendilerini aldattıklarına da vurgu yapan Yılmaz Bayat, bu konuda şunları kaydetti: “Milli Görüş, Erbakan Hoca’nın kurduğu bütün fabrikaları satıp yıkmak değildir. Milli Görüş, bu ülkeyi borca mahkûm etmek hiç değildir. Milli Görüş, şahsiyetli bir dış politika izleyeceğine bugün geldiği noktada AB’nin kapısına yapışmak değildir. Milli Görüş, karşısında büyük tehlikeler olsa bile dik durmayı gerektirir. Milli Görüş, risk almayı gerektirir. Eğer siz bunlardan hiçbirini yapamıyorsanız, Milli Görüş iki dudağınız arasındaki bir kelimeden ibarettir.”
ETSO ZİYARETİ…
Yılmaz Bayat’ın programı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ziyareti ile devam etti. Ziyarette, ETSO Meclis Başkanı Mehmet  Eren ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüşüldü. Görüşmede Edirne’nin ekonomik durumu, kalkınması, işsizlik sorunu ve çözüm önerileri üzerinde duruldu.
GENÇLERLE BULUŞMA…
Akşam saatlerinde de, Saadet Partisi İl Teşkilatında yönetici ve gençlerle bir araya gelen Yılmaz Bayat, “Erbakan’ı Anlama ve Anmak” konusunda bir sunum yaptı.
Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği programda Bayat, Erbakan’ı bilhassa siyaset, ilim ve edep konularındaki örnek devlet adamlığını yaşanılan örnekleri ile anlattı. 
Bu haber 286 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ