Bugun...
Parkomat sistemi, 4 caddede daha uygulanmaya başlıyor
Tarih: 14-03-2018 01:09:00 + -


*Parkomat uygulaması; daha önce belirlenen İsmet İnönü Caddesi, Namazgâh Sokak, Borsa Sokak, Bakırcılar Sokak, Hal Geçidi Sokak, Paşayiğit Caddesi, Pazar Sokak, İlyas Bey Caddesi, Eski Garaj Sokak, Anafartalar Caddesi’nde de başlayacak.

Parkomat sistemi, 4 caddede daha uygulanmaya başlıyor

Keşan Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısının 2. oturumu, dün saat 17.00’de, Meclis 1. Başkan Vekili Ercan Ersoylu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.
CHP’li Meclis üyeleri; Yeşim Selimoğlu ve Ender Mağden ile AK Parti’li üye Mehmet Demirci’nin mazeretleri nedeniyle izinli sayıldığı toplantıda; ilk oturumda komisyonlara havale edilen konular ele alındı.
Toplantıda ilk olarak 1. oturumda Plan ve Bütçe Komisyonu ile Trafik Komisyonunun inceleme yapması için bu komisyonlara sevk edilen ilave parkomat alanları ve bu alanlara ilişkin fiyat tarifesi konusu görüşüldü.
Komisyon raporlarının Meclis 1. Başkan Vekili Ercan Ersoylu tarafından okunması ve grupların görüşlerinin alınmasından sonra madde oybirliği ile kabul edildi.
Buna göre parkomat alanlarına; İsmet İnönü Caddesi, Namazgâh Sokak, Borsa Sokak, Bakırcılar Sokak, Hal Geçidi Sokak, Paşayiğit Caddesi (Rasim Ergene Caddesi’nden, Çifte Minareli Sokağa kadar), Pazar Sokak (Paşayiğit Caddesi’nden, İlyas Bey Caddesi’ne kadar), İlyas Bey Caddesi (Rasim Ergene Caddesi’nden, Zati Yörüker Caddesi’ne kadar), Eski Garaj Sokak, Anafartalar Caddesi (Tekel Meydanı’ndan Uğur Mumcu Caddesi’ne kadar) de eklenmiş oldu. Bu alanlardaki ücret tarifesinin de daha önce belirlenen alanlarla ilgili alınan kararın aynısı şeklinde olacağı dile getirildi.
Meclis, daha sonra Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen S.S. 129 No’lu Paşayiğitliler Minibüs, Midibüs, Otobüs, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin tarife değişikliği talebini ele aldı.
Komisyon raporunun okunması ve grupların görüşlerinin alınmasından sonra madde oy birliği ile kabul edildi. Buna göre söz konusu kooperatifinin yeni ücret tarifesi şöyle oldu:
İndi- Bindi                           : 2,25 TL
Keşan-Paşayiğit                               : 4,00 TL
Öğrenci                                               : 2.25 TL
Toplantıyı kapatan Ersoylu, verdikleri katkı nedeniyle Meclis üyelerine teşekkür etti ve alınan kararların Keşan ve bölge halkı adına hayırlı olmasını diledi.
Nisan ayı Meclis toplantısı, 5 Nisan 2018 Perşembe günü gerçekleştirilecek ve saat 17.00’de başlayacak. 
Bu haber 435 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ