Bugun...
Pancar üreticileri, hem verimden hem de fiyattan memnun
Tarih: 21-11-2017 09:27:00 + -Pancar üreticileri, hem verimden hem de fiyattan memnun

Keşanlı şeker pancarı üreticisi Yusuf Uzdilli, pancarda verim ve hasat sonrası oluşan fiyata dair değerlendirmede bulundu.

“PANCAR ÜRETİCİLERİ BU YIL VERİMSEL OLARAK UMDUĞUNU BULDU”

Pancar üreticileri olarak hasattan memnun olduklarını belirten Uzdilli, “Özellikle verim olarak çok memnunuz. Devletin verdiği fiyatları yakalayamasak da bu açığı verimsel olarak kapattık. Pancar üreticileri bu yıl verimsel olarak umduğunu buldu. Şeker oranlarının düşük olmasından dolayı fiyatlar biraz düşük olsa da verim olarak iyi geçti.” dedi.

“ÜRETİCİLER MEMNUN”

Pancar üreticilerinin büyük birçoğunun önümüzdeki yıl tekrar ekim yapacağını aktaran Yusuf Uzdilli, “Üreticiler memnun, birçoğu tekrar ekecek. Görüntü ve aldığımız izlenimler bunu gösteriyor. Ekmeyecek olanların sayısı çok az.” şeklinde konuştu.

“KANTARLAR AÇIK OLSAYDI EN AZINDAN STOK OLACAKTI”

Keşan’daki kantarda şeker pancarı alımının yapılmamasının üreticiyi nasıl ettiğiyle ilgili soruya cevap veren Uzdilli, sözlerini şöyle tamamladı: “En olumsuz gelişme kantarların kapalı olmasıydı. Çiftçilerimiz, bu yıl hava şartlarının bazı zamanlarda kötü olmasından dolayı fabrikaya, fabrikanın ihtiyacı olduğu kadar ürün götüremedi. Özellikle fabrika yetkilileri kantarların açılmasına ihtiyaç duydular. Kantarlar açık olsaydı en azından stok olacaktı. Böyle olunca fabrikanın günlük işleri aksamayacaktı. Bunlar göz önünde bulundurulursa kantarlar önümüzdeki yıl açılabilir. Aldığımız duyumlara göre personel alımı yapılıyormuş. Büyük bölgelerde kantarlar açılabilir. Bizler öyle gözlemliyoruz ama her şeyi zaman gösterecek.” (AYHAN GÜLVER)

 

 

 
Bu haber 1148 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR