Bugun...
Okuma yazma seferberliğiyle ilgili toplantı yapıldı
Tarih: 14-02-2018 09:02:00 + -Okuma yazma seferberliğiyle ilgili toplantı yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan başkanlığında yürütülen okuma yazma seferberliği ile ilgili, dün, Keşan Kaymakamı Nuri Özder başkanlığında toplantı düzenledi.

Saat 11.00 sıralarında Keşan Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda başlayan toplantıya; İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Şube Müdürü Yavuz Kılıçaslan, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Turgut Yıdız, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Toplantıda okuma yazma bilmeyen vatandaşların tespit edilmesinde izlenecek yol ve yapılacak çalışmalarla ilgili konular görüşüldü.

Nuri Özder’in konuşmasının ardından Saz, ilçede okuma yazma bilmeyenlere yönelik tarama yapılacağını, daha sonra ilgili vatandaşları en yakın kuruma başvuru yapmalarının yeterli olacağını belirtti.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Keşan’da yapılan çalışmalara değinen İlhan Saz, afişlerin hazırlandığını, kamu spotu için yerel radyoda sunumlar yapıldığını, belediyenin anonslarla halkın bilgilendirdiğini söyledi.

Okuma yazma çalışmalarının 5 Mart 2018 tarihinde başlayacağını dile getiren Saz, 15 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edeceğini, belgesi olmayan okuma yazma bilmeyenler ve belgesi olan okumaz yazmaz durumunda olabilecek vatandaşlar da olabileceğinin düşünülerek, onlara da bilgilendirme yapılabileceği kaydetti.

Keşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde şu an devam eden okuma yazma kurslarının olduğunu ifade eden İlhan Saz, 15 kişilik gurubun sabah grubu,15 kişilik grubun akşam grubu olarak devam ettiğini, diğer okullarda da kayıtların başladığını ve çalışmalara hız verildiğini belirtti.

Toplantıya katılan muhtarlar da, söz konusu çalışmayla ilgili görüşlerini dile getirdi.

Daha sonra konuşan Nuri Özder, toplantıda okuma yazma seferberliği kapsamında ilçe genelinde okuma yazma kurslarının sayısının artırılması ve okuma yazma bilmeyenlerin tespit çalışmalarına hız kazandırılmasını, yapılan çalışmaların kurumlarca eşgüdümlü değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

(AYHAN GÜLVER)

 
Bu haber 207 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ