Bugun...
Okul bahçesinde ve çevresinde öğrencilerin darp iddiası..!!
Tarih: 09-10-2017 09:08:00 + -Okul bahçesinde ve çevresinde  öğrencilerin darp iddiası..!!

Atatürk Ortaokulundaki bazı çocukların, okul dışından olan ancak teneffüslerde bahçeye giren büyük çocuklardan şiddet gördüğü iddiasıyla okula gönderilmedikleri öğrenildi.

Keşan’daki kenar mahallelerde okula gitmeyen çocukların eğitim almaları için devlet kurumları tarafından birçok çalışma yapılıyor. Çocukların, okuldaki devamlılığın sağlanması için ebeveynlere dahi yaptırımların uygulandığı söz konusu mahallerde, bazı öğrencilerin büyük çocuklar tarafından darp gördükleri gerekçesiyle aileleri tarafından okula gönderilmediği bildirildi.

Yenimescit Mahallesi’nde ikamet eden bir ailenin, Atatürk Ortaokuluna giden çocuğunun, okul bahçesinde ve okul dışında öğrenci olmayan büyük çocuklar tarafından şiddete maruz kaldığı gerekçesiyle okula gönderilmediği kaydedildi.

Bazı büyük çocukların okul bahçesinde ve okul dışında ellerindeki kesici aletler ile küçük çocukları tehdit ederek para istedikleri iddia edildi. Küçükleri gasp eden büyük çocukların, bonzai almaları için para istedikleri de iddialar arasında yer aldı.

Olay, E.Y. isimli öğrencinin ailesi tarafından okula gönderilmemesiyle ortaya çıktı.

Gazetemize gelen Atatürk Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi E.Y.’nin yakını, öğrencinin darp gördüğü gerekçesiyle ailesi tarafından okula gönderilmediğini söyledi.

E.Y.’nin ailesinin hem okul yönetimine hem de Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğüne konuyla ilgili bilgi verdikten sonra da sorunun devam etmesi üzerine çocuklarını okula göndermekten vazgeçtikleri belirtildi.

Y. ailesinin, çocuklarını başka okula göndermek için müracaatlarda bulunacaklarını ve o güne kadar da öğrencisini okula göndermeyecekleri ifade edildi. (SELİM ŞEN)

 
Bu haber 1826 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR