kartal escort
Bugun...
Okan Gaytancıoğlu: “Türkiye OHAL sisteminden çıkmalı”
Tarih: 15-01-2018 08:54:00 + -Okan Gaytancıoğlu: “Türkiye OHAL sisteminden çıkmalı”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, 13 Ocak 2018 Cumartesi günü yaptığı açıklamada,Türkiye’nin OHAL ile yönetilmesini eleştirdi.
“OHAL SÜRECİNDEN MAALESEF BİR TÜRLÜ KURTARAMIYOR”
Türkiye’nin bir an önce OHAL sisteminden çıkması gerektiğini belirten Gaytancıoğlu, “AKP Türkiye’yi OHAL’siz yönetemez hale geldi. Meclisi çalıştırmıyor, yasaları Meclise getirmiyor, Türkiye’yi de OHAL sürecinden maalesef bir türlü kurtaramıyor. OHAL’i gerektiren bir neden var mı? Varsa da bunları hükümet ve muhalefet birlikte çözebilir. Kim FETÖ’cü, kim tarikatlar ile işbirliği içerisine girmiş bu biliniyor. Yasalar var ise Türkiye bir hukuk devletiyse bunları rahatlıkla çözebilir. Kolluk güçleri var. Bunları emniyete teslim edebiliriz.” dedi.
“TÜRKİYE NORMAL BİR ŞEKİLDE YÖNETİLMESİ GEREKMEKTEDİR”
Okan Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “OHAL’den AKP tamamen yararlanıyor. Olağanüstü hali fırsat bilerek örneğin taşeron yasasını, KHK ile geçiriyor. OHAL nedeniyle Kanun Hükmünde Kararname yetkisini hükümet almıştı ama ne için almıştı; FETÖ’cü terör örgütlerini temizlemek için almıştı. Taşeron sistemi gündeme getirerek, taşeronu KHK ile çıkararak terör örgütleri ile ne ilişki kurabiliyorlar. Dolayısıyla AKP işi kolaylaştırmak için örneğin; kar lastiği uygulamasını da KHK’ya soktu, varlık fonundaki şirketlere borç almayı da KHK’lara soktu. Her şeyi OHAL yasası çerçevesinde değerlendiriyor. Dolayısıyla Türkiye’yi artık AKP yönetemiyor. Yönetemediği içinde OHAL’i uzatarak Türkiye’yi aslında bir yargılanamaz hale getiriyor. OHAL’de çıkartılan KHK’lar ile insanlar yargıya başvuramıyorlar. Örneğin, taşeron sistemdeki işçiler haklarını arayamıyorlar. Çünkü OHAL döneminde KHK ile çıktığı için bunu yargıya taşıyamıyorlar. Bu da Türkiye’de hukukun işlemediğini gösteriyor, işleyemeyeceğini gösteriyor. Türkiye’nin bir an önce OHAL sisteminden çıkması ve normal bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak görüşlerimiz budur.” oy istemeye gelecekler!” 
Bu haber 191 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR