Bugun...
Öğrenciler, DOÇEK’le birlikte doğada yürüdü
Tarih: 20-04-2017 00:14:00 + -Öğrenciler, DOÇEK’le birlikte doğada yürüdü

Ahmet Yenice ve Rasim Ergene Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerinden oluşan 127 kişilik grup, Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK)'yle birlikte Kaletepe mevkisine bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

TEOG öncesi öğrencilerin sınav stresini azaltmak, doğa ile temaslarını sağlamak ve birlikte bir takım ruhu oluşturmayı amaçlayan doğa yürüyüşü, okul ders saati sonrası Ahmet Yenice Ortaokulunda okunan İstiklal Marşı’nın ardından Okul Müdürü Vedat Parlatıcıbilek ve  Yardımcıları Hüseyin Boz ve Oğuz Kaan Dayan'ın öğrencileri uğurlamasıyla başladı.
Ahmet Yenice Ortaokulu Rehber öğretmeni Sıdıka Sazlı ve Hale Şeyma Canlı eşliğinde; Rasim Ergene Ortaokulu Müdür Yardımcısı Okan Kurtoğlu, Tanzer Demir,  Erdem Salmaz ve Turgay Aydın tarafından koordine edilen Rasim Ergene Ortaokulu öğrencileriyle Bel-Koop mevkisindeki buluşmanın ardından yürüyüş, Keşan DOÇEK üyelerinin rehberliğinde Kaletepe mevkisi istikametinde başladı.
Ilık bir bahar havasında gerçekleştirilen yürüyüşte öğrenciler, baharın ve güzel havanın tadını mola anındaki "İp Atlama, Yakartop" gibi çeşitli oyunlar oynayarak doyasıya çıkardı.
DOÇEK üyeleri yürüyüş sırasında, öğrencilere yaşadığımız bölge ve çevremizdeki doğal bitki örtüsü ve doğa yürüyüşleri hakkında bilgi verdi. 

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, çocukların sınav stresinin doğaya giderek, doğa sporlarıyla uğraşarak azaltılabileceğini, gençlerin kötü alışkanlıklardan bu sayede uzak tutulabileceğini, sporun her çeşidinin öğrencilerin bedensel ve zihinsel gelişimine katkısı bulunduğunu söyledi ve doğaya çıkan öğrencilerin yüzlerindeki mutluluğu görmenin memnuniyet verici olduğunu ifade etti.  

Eşme, öğretmen ve öğrencilerden alınan olumlu tepkiler sonucu önümüzdeki günlerde bu faaliyetlerin devam edeceğini belirterek, okul müdürleri Vedat Parlatıcıbilek ve Zeki Boz ile bu tür faaliyetlere desteğini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz'a da teşekkür etti.
Öğrencilerin doğa yürüyüşü faaliyeti, oynanan oyunlar ve çevre gözleminden sonra akşamüstü başladığı noktada sona erdi. (HABER MERKEZİ)

 
Bu haber 542 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR