kartal escort
Bugun...
Nedim İşlek parkomat uygulamasını eleştirdi
Tarih: 17-01-2018 21:07:00 + -


“Bu iş başlamadan bitme noktasına getiriliyor”

Nedim İşlek parkomat uygulamasını eleştirdi

 

 

Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Nedim İşlek, dün yaptığı açıklama ile Keşan’da başlatılan parkomat uygulamasının bu haliyle başarılı olmasın çok zor olduğunu ileri sürerek, “Çarşıda alışveriş yapmak isteyen bir vatandaş, iki, üç bilemedin beş dakikalık bir işi için aracını park ettiğinde para ödemek zorunda bırakılıyor. Bu iş fırsatçılığa çevrilmemeli. Parkomat uygulaması tekrar gözden geçirilmelisinde fayda var.  Yoksa Keşan’da yeni hayata geçirilen bu uygulama, başlamadan bitme noktasına gelebilir.” dedi.

“BU İŞ FIRSATÇILIĞA DÖNÜŞMEMELİ”

Yukarı Zaferiye,  Büyük Cami ve İspat Cami mahalleleri muhtarları olarak, Keşan’da parkomat uygulamasına geçilmesi konusunda en büyük desteği kendilerinin verdiğini ifade eden İşlek, “Biz 3 muhtarlık olarak çarşı merkezinde olan muhtarlıklarız. Parkomat uygulamasının Keşan’da iyi olacağını hep söyledik ama uygulama şu andaki haliyle olacaksa bence önümüzdeki günlerde büyük sıkıntılara neden olacak. Çarşıda alışveriş yapmak isteyen bir vatandaş, iki, üç bilemedin beş dakikalık bir işi için aracını park ettiğinde para ödemek zorunda bırakılıyor. Bu iş fırsatçılığa çevrilmemeli.” dedi.

“UYGULAMA TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ”

Keşan’daki parkomat uygulamasının en azından ilk 5 dakikalık kısmının ücretsiz olması gerektiğinin altını çizen Nedim İşlek, şunları söyledi: “Bizim uygulamayla ilgili olarak aldığımız ilk duyumlarımızda bu yöndeydi. Ancak son zamanlarda uygulama farklılaştı. Duyum ve uygulama arasında fark olunca vatandaşlarda tedirginliğe düşüyor. Acaba nedir bu, anlaşma mı var şeklinde. Bu durum hem belediyemizi hem de yüklenici firmayı zor duruma düşürüyor. Bu duruma mutlaka bir açıklık getirilip net bir şekilde açıklama yapılmalı. Marketten, kasaptan, eczaneden yapılacak 2-3 dakikalık bir alışveriş için hemen parkomat ödemesi yapılması istenmesi bence uygun değil. Bu uygulama Keşan’da yeni başlayan bir anlayışı başlamadan bitirime noktasına getiriyor. Bunu tekrar gözden geçirip iyileştirme yoluna gidilirse çok daha iyi olacağını düşünüyorum ve bu işin daha da yaygınlaştırılmasından da yanayız.”

“İLK 5 DAKİKA ÜCRETSİZ DENİLSİN”

Parkomat uygulamasının İspat Cami, Büyük Cami mahallelerindeki uygun caddeler ile Bankalar Caddesi üzerinde de hayata geçirilmesini beklediklerini de ifade eden İşlek,Bugüne kadar evinden çıkıp arabasını getiren vatandaşlarımız, memur arkadaşlarımız bu parkomat uygulamasından sonra araçlarını belli bir noktalarda muhafaza etmeye başladı. Bu araçlar sokaklara gökten zembille inmedi ve aynı şekilde de yok olmadılar. Yani insanlar biraz daha saygılı, kurallara uyma konusunda duyarlı olmalı. Şu anki parkomat uygulaması bence iyi gitmiyor. Bir alışveriş yapmak için arabanızı yanaştırdığınızda tekrar aracınızın başına gelene kadar en azından 3-5 dakika geçiyor. Tamam bazı tolerans gösteren çalışanlar oluyor ama bu şekilde davranmayanlar da var. 3 TL belki çok para değil ama bunu veremeyecek durumda olan vatandaşlarımız da var. İnsanları bir şekilde ayrıştırma içine sokmaya, kafalarda soru işareti bırakmaya gerek yok. Bu durum netleşmeli ve tabelalara yazılmalı. ‘İlk 5 dakikaya kadar ücretsiz.’ denilsin. Bu yüklenici firmaya da bir maliyet getirmez. Vatandaş park ettiği aracını 5 dakika içinde alırsa ücret ödemesin ama bu zamanı geçirdiğinde parkomat ücretini ödesin. Ben Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Nedim İşlek olarak parkomat uygulamasının sonuna kadar arkasındayım. Uygulama doğru bir şey Keşan trafiğini rahatlattı ama bu şekilde giderse daha birçok sıkıntılar ortaya çıkacağını düşünüyorum.” diye konuştu. (MEHMET İLMAN)
Bu haber 370 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR