kartal escort
Bugun...
Nanta, belediyeyi eleştirdi
Tarih: 16-04-2018 08:48:00 + -Nanta, belediyeyi eleştirdi

AK Parti Keşan İlçe Başkan Yardımcısı ve Çevre Mühendisi Beyhan Nanta, Keşan Belediyesinin yol ve kavşak bakımları konusunda hiçbir çalışma yapmadığını söyledi.
Keşan Belediyesinin sosyal tesisler oluşturması gerektiğini belirten Nanta, “KİPA’nın orada yapılan dere ıslahı Hükümetimizin, DSİ eliyle Keşan’a kazandırdığı büyük bir hizmet. Ancak bu bölümdeki çevre düzenlemesinin belediye tarafından hâlâ yapılmadığını görüyoruz. Biz bu alanda gölet çevresiyle beraber tüm bu kanalın düzenlenmesine dair proje ürettik. Burada neleri ön gördük; yürüyüş yolları, bisiklet yolları, piknik alanları oluşturulması, seyir terasları oluşturulması, kano ve su bisikleti iskelelerinin oluşturulması, belediyenin sosyal tesisler oluşturarak Keşan halkı ve tüm misafirlerimizin burada hoş vakit geçireceği yerler oluşturmak. Bu alanın güzel bir şekilde değerlendirilmesi sağlanacak.” dedi.
“BELEDİYE TESİS YAPMADIĞI GİBİ MEVCUT YAPILAN TESİSLERİ DE KORUYAMIYOR”
Migros Kavşağı’nda bakım yapılmadığını ifade eden Beyhan Nanta, şunları söyledi: “Migros Kavşağı’nda yol yapım çalışmalarından sonra Karayolları tarafından çimlendirme çalışmaları yapıldı. Ancak belediye çimlendirilmiş bu alanlara hiçbir bakım yapmadığı için hepsi kurumaya başladı. Belediye tesis yapmadığı gibi mevcut yapılan tesisleri de koruyamıyor.”
“ÜSTÜ AÇIK ETRAFI DÜKKANLARLA ÇEVRİLİ BİR UCUBEYE DÖNDÜ”
Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksinin kaldırımlarında iki kişinin yan yana yürüyemeyeceğini dile getiren Nanta, “Keşan Belediye binası ve pazaryeri kompleksimiz, kapalı pazaryeri olarak başladı ama ne yazık ki proje açık pazaryeri olarak devam etti. Şu anda da o şekilde hizmet veriyor. Üstü açık etrafı dükkanlarla çevrili bir ucubeye döndü. Halkımız ve pazarcı esnafımız yazın güneşin altında, kışın yağmur ve karın altında hizmet vermek durumunda kalıyor. Yeni yapılan bir işletmenin bu şartlarda olması içler acısı bir durum. Bu yapıdaki merdiven ve rampaların uygunsuz olması ve ana cadde tarafındaki kaldırım bile çok dar, iki kişinin o kaldırımda yan yana yürümesi mümkün değil. Böyle bir proje yaparken tüm bunların beraberce düşünülmesi gerekiyordu. Keşan Belediyesinin beceriksizce, acemice yaptığı, şehrimizin kaynaklarını boşu boşuna harcadığı örneklerden biri olarak karşımızda duruyor. Yine bu belediye binasının içerisinde sinema salonları yaptı ama işler durumda değil.” şeklinde konuştu.
“ANA CADDELER HÂLÂ ASFALTLANMADI”
Beyhan Nanta, sözlerine şöyle devam etti: “Asfaltlama çalışmaları, yollarımızın ve kaldırımlarımızın durumu konusunda halen yeterli çalışmaların olmadığını görüyoruz. Göstermelik olarak belli bölümlerde asfaltlamalar yapıldı ve bunlar teknik normlara uygun olarak yapılmadı. Ara sokaklar ve bazı gözden uzak görülen ana caddeler hâlâ asfaltlanmadı. Yolların kenarlarında ağaçlandırmalar yapılarak tüm bu yolların yeşil yollar haline getirilmesi gerekiyor ve trafikten kaynaklanan hava kirliliğini azaltmayı sağlar. Ne yazık ki böyle bir ağaçlandırma çalışması olmadığı gibi Keşan Belediyesi Kurtuluş Caddesi’nde ağaçların kesimine neden oldu. Bunların ivedilikle giderilmesi gereken önemli hususlar olduğunu belirtmek istiyorum.”
“BİR YILDAN BERİ HİÇBİR ÇALIŞMA YAPILMADIĞINI GÖRÜYORUZ”
Kilitli parke taş yolların bakıma ihtiyacı olduğunu kaydeden Nanta, “Kilitli parke taş yollarımız var. Mahalle içlerinde bu uygulamaların yapıldığı yerlerde bunların deforme olduğunu görüyoruz. Özellikle Muammer Aksoy Caddesi, üzerinde trafik yükü ağır olan bir cadde, kilitli parke taş yapılmış ve bunda da aşırı deformasyon ve çukur oluşumu nedeniyle kullanılamaz hale gelmiş ve bir yıldan beri hiçbir çalışma yapılmadığını görüyoruz. Bunların acilen bakıma ihtiyacı var.” dedi.
“BELEDİYE, BİR ÖĞRENCİMİZİN BAŞINA BİR ŞEY GELSE BUNUN HESABINI NASIL VERECEK”
Beyhan Nanta, sözlerini şöyle tamamladı: “Üniversiteye giden yol üzerinde de büyük eksiklikler var. Yol çalışması yok, kaldırım yok, aydınlatmalar yok ve öğrencilerimiz mağdur durumda. Öğrencilerin sabah erken ve gece geç saatlerde o yolu kullanmasını ben tehlikeli buluyorum. Belediye, bir öğrencimizin başına bir şey gelse bunun hesabını nasıl verecek. Yollarımız kötü olduğu kadar kaldırımlarımız da kötü durumda. Yeterli kaldırım genişliğimiz ve yeterli kaldırım yüksekliğimiz yok. Kaldırım malzemeleri düzenlenmemiş, deforme olmuş, yenilenmemiş, kırık ve oynayan karo taşlar var. Engelli vatandaşımızın, bebekli bir hanımın ne kadar zor şartlarda kaldırımlarda yürümeye çalıştığını gösteriyor. Görme engelliler için bir düzenleme yok, defalarca dile getirdik hiçbir çalışma yapılmadı. Bunlar sosyal belediyecilik ile ilgisi olmayan Keşan Belediyesinin çok büyük ayıpları, halkımızın buna ihtiyacı var.” 
Bu haber 369 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR