Bugun...
Müzikli eğlence mekanları kapatıldı
Tarih: 08-07-2017 08:56:00 + -


Keşan Belediyesi tarafından ruhsat verilen duble yol kenarındaki müzikli eğlence mekanlarının bazıları, İçişleri Bakanlığı tarafından açılan dava sonucu, Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince mühürlenerek, kapatıldı.

Müzikli eğlence mekanları kapatıldı

Keşan bağlı duble yolların kenarlarında bulunan müzikli eğlence mekanları, Karayolu kanununun 200 metre kuralına uymadıkları gerekçesiyle, 6 Temmuz 2017 Perşembe günü mühürlenerek, kapatıldı.

Keşan Belediye Meclisinin 2011 yılında aldığı karar doğrultusunda işyerlerine içki ruhsatı verilmesinin ardından yürütmenin durdurulması için İçişleri Bakanlığı tarafından açılan dava sonuçlandı ve karara göre Keşan-İstanbul kara yolu ile Efes yolu üzerinde faaliyet gösteren ve Karayolu 200 metre kuralına uymayan bazı müzikli eğlence mekanları Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, tutanak tutularak mühürlendi.

Dava sürecinde oluşturulan bilirkişi heyeti tarafından kısa süre önce eğlence mekanlarında inceleme yapmış ve söz konusu işyerlerinde eğlendikten sonra karayoluna direkt çıkan ve trafik kazası geçirmeleri sonucu hayatlarını kaybeden müşterilerin de olduğu tespitinde bulunmuştu.

2011 YILINDA İÇKİLİ YERLER BÖLGESİNE DAHİL EDİLDİ

8 Aralık 2011 tarihinde Keşan Belediye Meclisi Başkanı Mehmet Özcan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Keşan-İstanbul kara yolu üzerindeki Birlik Sanayi Sitesi içkili yerler bölgesine dahil edilmişti.

Toplantıda alınan karara CHP’nin yanı sıra MHP ve AK Parti’li meclis üyeleri de destek vermiş, madde oy birliği ile Meclis’ten geçmişti.

BELEDİYENİN SAVUNASI: YER MEVZUATA UYGUN

Mahkeme sürecinde Keşan Belediyesinin verdiği savunmada, dava konusu işyerlerinin doğrudan kara yoluna çıkışının bulunmadığı ve içkili yer bölgesinin tespitinin mevzuata uygun olarak yapıldığını ileri sürerek sistemin ve davanın reddi talebinde bulunmuş.

RUHSAT İÇİN OLMAYAN YOL GÖSTERİLMİŞ…

Belediye Meclisinin kararınca içkili yerler bölgesine dahil edilen Birlik Sanayi Sitesi’nin ön cephesinde bulunan müzikli eğlence mekanlarına belediye tarafından içki ruhsatı verilirken; kara yoluna 200 metre uzaklık şartını sağlamamasına rağmen ruhsat verilebilmesi için sadece projede olan ancak fiilen kullanılmayan patika bir yolun gösterildiği ortaya çıktı. Bilirkişi heyetinin yaptığı kontrolde işyerlerinin, kara yoluna 27 metre uzaklıkta olduğunun 
Bu haber 2864 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR