Bugun...
Mutlu Altınlar talep toplama işlemleri Keşan’da 26-27 Ekim’’de gerçekleştirilecek
Tarih: 20-10-2017 09:17:00 + -Mutlu Altınlar talep toplama işlemleri Keşan’da 26-27 Ekim’’de gerçekleştirilecek

Finans araçlarının çeşitlendirilmesi, yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla, Hazine Müsteşarlığınca başlatılan Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası talep toplama işlemleri, 26-27 Ekim 2017 tarihlerinde Ziraat Bankası Keşan Şubesinde de gerçekleştirilebilecek.

“KEŞAN’DA 26-27 EKİM TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK”

 Hazine Müsteşarlığınca 2 Ekim 2017 tarihi itibarıyla, Türkiye genelinde haftalık etaplar halinde Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası talep toplama işlemleri ve ihracı gerçekleştirilmeye başlandı.

İlk iki etabı tamamlanan ihraçta, halkın yoğun talep ve ilgisinin olduğunun gözlendiğini dile getiren Ziraat Bankası Keşan Şubesi Yöneticisi Mahfuz Müjdeci, şu bilgiyi verdi: “Bankamız Keşan’da ihraca aracılık eden tek banka konumundadır. Faize duyarlı yatırımcılar için Altına Dayalı Kira Sertifikaları, Geleneksel yatırımcılar içinse Altın Tahvili olarak ihraç edilecek Devlet İç Borçlanma Senetleri 2 yıl vadeli olup, 6 ayda bir 961.2 oranında kupon (kira) ödemesi yapılacaktır. İhraç işlemleri için 22 ve 24 ayar hurda altınlarını (bilezik, çeyrek, cumhuriyet vb. değerli taş ve el işçiliği yoğun altınlar kabul edilmeyecek.) getiren yatırımcılar vade sonunda istedikleri takdirde altınlarını fiziki altın olarak geri alabileceklerdir. 26-27 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak olan 4. etap talep toplama işlemleri Keşan'da gerçekleştirilecek ve talep toplama son etabı tamamlanacaktır. Keşan ve komşu ilçeleri İpsala Enez, Malkara, Uzunköprü ve köylerinde mukim tüm vatandaşların uyuyan dev ekonomik kaynağı uyandırmaya ve ülkemiz ekonomisine kazandırmaya davet ediyoruz. İhraca ilişkin talep toplama işlemlerinin sürdürüleceği şubemize daha detaylı bilgilendirme için tüm halkımız davet ediyoruz.”  (MEHMET İLMAN)

 
Bu haber 731 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ