Bugun...
Muhtarlardan Adnan Vural’a destek
Tarih: 21-04-2017 00:29:00 + -Muhtarlardan Adnan Vural’a destek

16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilen referandumun ardından yaptığı açıklamalar nedeniyle eleştirilen İl Genel Meclisi’nin AK Partili üyesi Adnan Vural’a bazı muhtarlardan da destek geldi.

Keşan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Onur ve bazı muhtarlar, yaptıkları açıklamada Adnan Vural’ı eleştirmişti.

Kadıköy, Dişbudak, Kozköy, Çeltik, Küçükdoğanca, Karacaali, Mahmutköy, Seydiköy, Şükrüköy, Çobançeşme, Türkmen ve Siğilli köylerinin muhtarları, dün yaptıkları ortak açıklamada, Edirne İl Genel Meclisi Adnan Vural’a destek verdi.

UZUN: “TÜM MUHTARLAR ADINA BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPAMAZLAR”

Kozköy Muhtarı Kadir Uzun, 22 muhtarın, Keşan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneğine gitmediğini belirterek, “Biz, adımıza konuşma hakkını onlara vermedik. Biz kimi arasak telefonlarımız açılıyor. Eğer onların telefonları açılmıyorsa, kendi adlarına beyanat verebilirler. Bunu da, başka birilerini değil kendi isimlerini kullanarak yapabilirler. 5 tane İl Genel Meclisi üyemiz var ve hangisini arasak telefonlarımız açılıyor. İnsanlarda, ‘Tüm muhtarların telefonları mı açmıyorlar?’ şeklinde algı oluşuyor. Muhtarlar adına konuşma yapmaları yanlış. Yaptıkları açıklamadan bizim haberimiz yok. Herkes kendi adına ya da hangi muhtarlar varsa isimlerini vererek konuşabilirler. Dernek açıklama yapıyorsa, açıklamaya katılanları toplar ve açıklamasını yapar. Biz derneğe üyeyiz ama gitmiyoruz. Tüm muhtarlar adına böyle bir açıklama yapamazlar.” dedi.

KARAKAŞ: “MUHTARLARIN SIKINTIYA DÜŞMEMESİ İÇİN SÖYLENMİŞ BİR CÜMLE OLARAK GÖRÜYORUZ”

Çeltik Köyü Muhtarı Metin Karakaş ise Adnan Vural’ın, “Muhtarlarla köprü kurmaya çalıştık. Ancak bundan sonra direkt vatandaşın kendisi ile görüşeceğiz” şeklindeki sözlerini hatırlatarak, şunları söyledi: “Bu görüş, muhtarları yok sayma anlamında değil. Örneğin; Çeltik köyünde 187 seçmenin 140 tanesi Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veren kişiler. Bu açıklamada; muhtarların sıkıntıya düşmemesi için söylenmiş bir cümle olarak görüyoruz.”

OCAK: “BAŞKA BİR AMAÇLARI YA DA ART NİYETLERİ Mİ VAR?”

Dişbudak Köyü Muhtarı Birol Ocak da, İl Genel Meclisi üyelerini eleştiren muhtarların, elini vicdanına koyması gerektiğini söyleyerek, “Çünkü istediğimiz zaman onlara ulaşabiliyoruz ve köylerimize elimiz boş dönmüyoruz. Aşağı yukarı istediğimiz kadar hizmet aldık köylerimize. Muhtarlarımızın bazıları vicdanlı olmaları lazım. Yoksa başka bir amaçları ya da art niyetleri mi var?” şeklinde konuştu.

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 536 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR