Bugun...
Minik ayaklar artık üşümeyecek
Tarih: 12-01-2019 23:39:00 + -


• Keşan Genç Romanlar Yardımlaşma Derneği’nin tarafından temin edilen botları deneyen minik öğrencilerden bazıları, çoraplarının ıslak olması nedeniyle yeni botlarını kirletmemek için elinde götürmesi, herkesi duygulandırdı.

Minik ayaklar artık üşümeyecek

Keşan Genç Romanlar Yardımlaşma Derneği’nin “Çocuklar Üşümesin” projesi devam ediyor. Dün de TOKİ Sosyal Konutları bahçesinde bulunan Şehit Er Akın Buluş İlkokulu’nda ihtiyaç sahibi 110 öğrenciye kışlık bot ve bere, Ali Kale ve Kardeşleri İlkokulu’nda da 60 öğrenciye mont dağıtıldı.

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Keşan Genç Romanlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Müslüm Çekiç ve yönetim kurulu üyeleri dün her iki okula giderek çocuklara kışlık ihtiyaçlarının dağıtımına bizzat katıldı.

Burada bir açıklama yapan Çekiç, bir süre önce İnönü İlkokulu’nda ihtiyaç sahibi 200 çocuğa bot ve mont yardımında bulunduklarını hatırlatarak, “Biz dernek yönetimi olarak Keşan’daki diğer ilkokullarımızda da okuyan ihtiyaç sahibi çocukların tespiti konusunda çalışmalarımıza devam ettik ve bu okullarımızdan gelen talepler üzerine AK Parti İstanbul Milletvekili sayın Metin Külünk’ü tekrar arayıp bu ihtiyaç sahibi okullarımız hakkında da bilgi verdik. Sağ olsunlar kendileri ‘Üzerimize düşen neyse yapacağız.’ deyip bizleri kırmadı. İhtiyaç sahibi çocuklarımızı bir kez daha mutlu etti. Vekilimize ve bu yardımların dağıtılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Bizlerin çalışmalarına her zaman tam destek veren AK Parti Keşan İlçe Başkanımız Gürcan Kılınç’a da teşekkür ederiz.” dedi.

Çekiç, vatandaşlara yardımcı olmak için dernek olarak aralıksız bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini de kaydetti.

“ÇOCUKLAR ÇAK YAPARAK TEŞEKKÜR ETTİ”

Daha sonra çocukların botlarının dağıtımına geçildi. Her çocuğun ayağına uygun bot bulunarak hediye edildi. Çocuklar, botları giymelerinde yardımcı olan bayan görevli ile çak yapıp ve yanağından öperek teşekkür etti.

(MEHMET İLMAN)
Bu haber 253 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ