Bugun...
Minibüsçü esnafı Ömür Coşkun, zam uygulaması gözden geçirilmeli
Tarih: 12-09-2018 11:11:00 + -Minibüsçü esnafı Ömür Coşkun,  zam uygulaması gözden geçirilmeli

SS 25 No’lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ortaklarından Ömür Coşkun, şehir için taşımacılıkta yapılan zammın haksız olduğunu belirterek, kendi aracında indi-bindi fiyatına zam yapmadığını söyledi.

“Ülkemizde Dolar ve Euro’un artmasını fırsat bilerek insafsızca yapılan zamlara tanık olmaktayız.” diyen Coşkun, şunları söyledi: “Kesan’da bu zam kervanına şehiriçi minibüsleri de katıldı. Daha yedi sekiz ay önce zam yapılmış olmasına rağmen tekrar uygulanan zamla en kısa mesafe 2,50 TL oldu. Bu işi yapan biri olarak şunu diyebilirim ki bu zam çarpık ve ahlaki değildir. Şehir içindeki uzak ve yakın mesafeler arasındaki fiyat farkı kaldırılmıştır. Bu durum vatandaşı mağdur ediyor. Örneğin, Karanlıkdere TOKİ mevkinden minibüse binip çarşıya gelen biriyle Belkoop’tan binip Terminale giden birinden aynı fiyat alınıyor. Biri 2 km, diğeri neredeyse 10 km. Bu iki kişinden aynı parayı almak yazıktır, günahtır.” dedi.

“Ben şahsım adına bu zammı uygulamayacağımı, müşterilerimden kısa mesafede eski tarife olan 2,25 TL alacağımı beyan ederim. Sadece Terminale 2,50 TL alacağım.” diyen Ömür Coşkun, zammın yeniden gözden geçirilmesini talep etti.

Kooperatif yönetimine de eleştiride bulunan Coşkun, “Kooperatif Başkanını sorumlu davranmaya davet ediyorum. Esnafın ve vatandaşın halini anlamaktan uzak yapısıyla, kooperatifi yönetmektedir. Bu da hem bizim hem de vatandaş açısından bir talihsizliktir.” diye konuştu. (MEHMET İLMAN)
Bu haber 1437 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR