Bugun...
Milletvekili Okan Gaytancıoğlu: “Adalet herkes için gereklidir”
Tarih: 01-01-1970 02:00:00 + -Milletvekili Okan Gaytancıoğlu: “Adalet herkes için gereklidir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, dün yaptığı açıklamada, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapse mahkum edilerek tutuklanmasını ve bölgede şeker pancarına destekleme ödemesi yapılmamasını eleştirdi.
“ADALET ARAMAK İÇİN TÜRKİYE’DEKİ TÜM ÖRGÜTLERİMİZLE BİRLİKTE İSTANBUL’A KADAR YÜRÜYORUZ”
Enis Berberoğlu’nun tutuklamasını protesto emek amacıyla Ankara’dan İstanbul’a yürüdüklerini belirten Gaytancıoğlu, “Bıçak kemiğe dayandığı için sabrımız kalmadı. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yıllardır hukuksuzluklarına direnmek ve tepkimizi göstermek için Genel Başkanımızın önderliğinde yürüyoruz. Yıllardır Ergenekon ve Balyoz’da tarikatlarla beraber iş birliği yaparak hukuku çiğnediler, sonrasında onları 15 Temmuz darbesiyle, tüm Türkiye’deki bütün insanlar bir araya gelerek bünyemizden attık. Ancak Adalet ve Kalkınma Partisi aynı zihniyette devam ediyor. Hukuku yok sayarak, hukuksuzluklarına devam ediyor. Halbuki adalet herkes için gereklidir. Biz yargıya güvenmek istiyoruz. Ancak MİT TIR’larını haber yapan bir gazeteciyi içeriye atmak adalet değildir. MİT TIR’larının içerisinde ne taşındığını şu an Başbakan yardımcısı olan Tuğrul Türkeş çok güzel bir şekilde açıkladı. ‘Bunlar gıda değil silah taşıyorlar.’ dedi. Bu silahlar Bayırbucak Türkmenlerine değil terör örgütlerine taşınıyordu. Adalet aramak için Türkiye’deki tüm örgütlerimizle birlikte İstanbul’a kadar yürüyoruz.” dedi.
“ONLARIN DERDİ ÇİFTÇİ DEĞİL”
Basın mensuplarının şeker pancarına destekleme ödemesi yapılmaması konusunu hatırlatması üzerine Okan Gaytancıoğlu, şunları söyledi: “AKP’nin tarım politikalarına alıştık. Örneğin şu an; buğday hasadı yaklaştı ancak TMO fiyatı açıklamadı. Artık parayı bitirdiler. Şeker pancarında geçen yılki fiyatlar konuşuluyor. AKP’nin tüm politikaları iflas etmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi çok ciddi direnişler sergileyerek; zeytinlikler sanayiye açılmasını yasadan çıkarttı. 21 Haziran 2017 Çarşamba günü çok ciddi bir muhalefet yaparak, meraları da kurtardık. AKP’nin Türkiye tarımına yaptığı tahribat çok fazla. Onların derdi çiftçi değil, kendi yandaşları. Onlar için siyaset yapıyorlar.”
Bu haber 447 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR