Bugun...
Milletvekili Bircan, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle hazırlanan afişleri eleştirdi
Tarih: 13-07-2017 09:05:00 + -Milletvekili Bircan, 15 Temmuz darbe girişiminin  yıldönümü nedeniyle hazırlanan afişleri eleştirdi

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, dün yaptığı yazılı açıklamayla, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle hazırlanan afişleri eleştirdi.
Bircan açıklamasında, şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz halkımızın hainlere karşı verdiği mücadeledir. 15 Temmuz’la ilgili Cumhurbaşkanlığının hazırlattığı afişler ise şanlı ordumuza yapılan büyük bir hakarettir. 15 Temmuz afişleri ile ordumuzu küçük düşürmeye kimsenin hakkı yoktur. Bu yapılan afişlerde ordumuz aşağılanmaktadır. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Bu ordu Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığını yaptığı, kurtuluş savaşımızı kazanan ordudur. Afişlerle dil uzatılan ordumuz, yıllardır teröre karşı amansız mücadele eden, şehit ve gaziler veren şanlı ordumuzdur. Ordumuzun içine hainleri sokanlar, 15 Temmuz’da darbe yapmaya çalışanları himaye edenler, ne istedilerse verenler, 15 Temmuz afişleri ile şanlı ordumuza dil uzatmaya çalışıyorlar. Ordumuz, içerisine yerleştirilen hainle olmasına rağmen, Ömer Halisdemir gibi kahramanlar çıkartmıştır. Bu kahramanlar sayesinde de yapılmak istenen darbeyi önlemiştir. Hiç olmazsa bu kahramanların anısına saygı gösterin. Öyle afişler yapmışlar ki, ordumuzu aciz gösteren, tüm orduyu suçlayan… Milletimizin tüm kesimlerinden bu afişlere tepki yağmaktadır. Her alanda son 15 yıldır liyakatsiz yandaşları göreve getirdiler. Ordumuzu aşağılayan afişleri bile yapmayı beceremediler. Afişlerin birindeki ağlayan askeri körfez savaşındaki fotodan çalanlar, başka bir fotoğraftan da arkada duran adamı çalıyor. Çalıntı fotoğraflarla ordumuzu küçük düşürmeye çalışanlara en güzel yanıtı halkımız ordusuna sahip çıkarak veriyor. AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, sözde adalet yürüyüşü demiş. Kendisi, milyonların haklı talebini dile getirdiği Adalet yürüyüşümüze ve Maltepe’deki Türkiye tarihinin en kalabalık mitingine laf söyleyeceğine, kendi talimatı ile yapılan ordumuzu aşağılayan afişlerin hesabını versin önce. Sayı saymayı İstanbul Valisinden, hesap yapmayı Bahçeli’den öğrenirsen, böyle sözde konuşmalar yaparsın.”
Bu haber 426 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR