Bugun...
MHP’nin 49. yılı kutlandı, şehitler yad edildi
Tarih: 12-02-2018 09:03:00 + -MHP’nin 49. yılı kutlandı,  şehitler yad edildi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin kuruluşunun 49’uncu yıldönümü nedeniyle Keşan İlçe Başkanlığı tarafından 9 Şubat 2018 Cuma günü program düzenlendi.
Programın sonunda kuran-ı kerim de okutuldu.
Saat 20.30’da başlayan programa; 24. Dönem MHP Edirne milletvekili Cemalettin Uslu, Keşan Belediyesi eski başkanı Mustafa Ürek ve partililer katılırken; partinin Antalya’daki kuruluş programına katılan MHP Keşan İlçe Başkanı Erkan Gege’nin yerine programın konuşmasını MHP Keşan İlçe Başkan Vekili Fevzi Mutlu yaptı.
Mutlu konuşmasında, şunları dile getirdi: “Bu akşam burada toplanmamızın birkaç sebebi var. İlki 9 Şubat 1969 yılında kurulan ve mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğumuz partimiz Milliyetçi Hareketin 49. kuruluş yıldönümünde Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş ve bu dava uğrunda şehit olan tüm ülküdaşlarımızı yad etmek. Bu vesile ile yürütülmekte olan Afrin harekatındaki şehirlerimizin de aziz ruhlarına dualar göndermek, gazi olan azı olan ve halihazırda hala harekatta çarpışan yiğit Mehmetçiklerimize en azından dualarımız ile destek olmaya çalışmaktır. Hepimizin bildiği gibi 9 Şubat 1969 Adana kongresi ile Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi adını değiştirerek Milliyetçi Hareket Partisi adını almış. Partimizin bayrağı üç hilal, Ülkü Ocaklarımızınki de hilal içerisinde Bozkurt olarak belirlenmiş, genel başkanlığına da cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş seçilmiştir. MHP ve ülkücü hareketin tarihi serüveni başka hiçbir partininkine benzemez. Ülkücü hareket çilelerle, gözyaşlarıyla yoğrulmuş Türkiye’nin ve Türk Dünyası’nın en büyük aksiyon hareketidir. Bizler yarım asırlık kutlu davamızın partisi MHP’yi kutsal ocağımızın ateşi ile ısıtarak değerlerimizin bütünleştiği Türk Milleti’nin sözcüsü yapmaya gayret ettik. Davamıza adanmış; hayatımızın çizgisini daima ülkümüz Zigzagsız unvanı şeref madalyalı olarak verildi. (Bu madalya lekelenmesin diye bazıları gibi biz ülkücülüğümüzü bir kenara bırakmadık) Yorulup ayrılanların, yılıp kaçanların hain propagandalarına aldananlara da tavsiyemiz, durdukları yeri tekrar gözden geçirmeleridir. Kendisini davadan büyük görenlere tahammülümüz hiç olmadı. Bundan sonra da olmayacaktır. Gidene niye gidiyorsunuz gelene niye geldin demek bizim vakar çizimizde olmayan bir şeydir. Ancak partimizden seçilip de nefislerine yenilip, emaneti çiğnememiş olanlarla yolumuz ayrılmıştır. Şimdi teşkilatı saymak, sevmek ve hatta yeri geldiğinde korkmak zamanıdır. 2019 Mart’ına yarın seçim varmış gibi hazırlanmak ertelenemez bir ihtiyaçtır. Bu ülküye yürekten bağlığım diyen kim varsa birlikteliğimiz her daim bakidir. Bu vesile ile başta merhum başbuğumuz Alparslan Türkeş ve ülkü şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan niyaz ediyorum.”
Mutlu’nun konuşmasının ardından, günün anlam ve önemiyle ilgili olarak Uslu, Ürek ve partili Ali İşlek de birer konuşma yaptı.
Programda, Kuran-ı Kerim okutuldu ve daha sonra ikramda bulunuldu. 
Bu haber 335 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ