Bugun...
MHP İlçe Başkanı Erkan Gege:
Tarih: 08-07-2017 08:53:00 + -


"Keşan Belediyesini eleştirmekten bıktık”

MHP İlçe Başkanı Erkan Gege:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Keşan İlçe Başkanı Erkan Gege, dün yaptığı açıklamada; Ankara’da yapılan ziyaretler hakkında değerlendirmede bulunurken, Keşan Belediyesinde çalışan taşeron işçilerin maaşlarını alamaması ve belediye söz sahibi olan kişilerin yakınlarını işe alınması ile şehir içi yolların bozukluğunu eleştirdi.

“GENEL BAŞKANIMIZ DEVLET BAHÇELİ’YLE GÖRÜŞME FIRSATIMIZ OLDU”

Gege, “4 Temmuz 2017 Salı günü Edirne İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ve tüm ilçe başkanları ile yöneticilerinin katıldığı bir Ankara ziyaretinde bulunduk. Öncelikle Anıtkabir’i ziyaret ettik. O atmosfere girince ülkenin ne kadar zor şartlarda kurulduğunu gördük. Ülkemizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyoruz. Atatürk’ün hayatından dersler alınmalı ve ilkelerinin de arkasında sonuna kadar durulması gerekiyor. Daha sonra, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in mezarına gittik ve dualarımızı okuduk. Başbuğumuzun verdiği ilke ve emirler doğrultusunda, davamızın arkasında durmaya devam ediyoruz. Bunun ardından MHP Genel Merkezini ziyaret ederek, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yle görüşme fırsatımız oldu. Genel Başkanımız ziyarette, yapmamız gereken çalışmalarla ilgili önemli söylemleri oldu. Biz de bu talimatları yerine getirmek için çalışacağız. Kısacası, faydalı bir ziyaret oldu.” dedi.

“YAŞANAN BU DURUMDAN SON DERECE UTANÇ DUYUYORUM”

Keşan Belediyesinde çalışan taşeron işçilerin maaşlarının yatırılmaması ve belediyede bazı kişilerin yakınlarının işe alınması konusunda yapılan eleştiriler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Erkan Gege, şunları söyledi: “Keşan’da tarımın, ticaretin, yeni yapılan karayolunun ve değerlerin nasıl ayağa kaldırılacağının konuşulması gerekiyor ancak bunlar konuşulmuyor. Bizde halen şehir içi yollarını ve belediyede söz sahibi olan kişilerin çocuklarının yüksek maaşlarla işe alınması konuşuluyor. Birileri yüksek maaşlarla işe alınırken; taşeron işçilerinde 4 aydan bu yana maaş alamadıklarını tartışmak zorunda kalıyoruz. Yaşanan bu durumdan son derece utanç duyuyorum. Fakat belediye başkanının çocuğu dahi olsa, hak ediyorsa işe girsin. Ama belediyede söz sahibi olan herkesin çocukları, yakın akrabalarının işe girdiğini görüyoruz. Bu kişilerin çocukları belediyede iyi yerlerde, yüksek maaşlarda keyifli şekilde çalışıyorlar. Soruyorum; bu kişilerin çocukları için başka yerlerde çalışma imkanı yok muydu? Belediye olmamış olsaydı, aç mı kalacaklardı? Elbette ki hayır.”

“YAPILANLAR SON DERECE AYIPTIR”

Gege, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Söz sahibi kişilerin çocukları keyifli şekilde çalışırken, bin 400-bin 500 liraya çalıştırılan taşeron işçilerde maaşları alamadığı için ve evini geçindirmekte sıkıntı yaşadığı için endişeli şekilde çalışmaya devam ediyor. Maaş alamayan personel, Ramazan Bayramını dahi sıkıntılar içerisinde geçirdiğini görüyoruz. Örnek vermek gerekirse; elektrik faturası gününde ödenmediği zaman kesiliyor. Peki durum böyle iken; bu personel ne yapacak? Bu personelin çocukları varsa, okula giderken çocuklarına nasıl harçlık verebilecek? Belediye, personeline maaş ödeyemezken, belediyede söz sahibi olan kişilerin çocuklarının maaşlarının 5 bin-6 bin liraya çıkartılması ya da bu oranda maaş verilmesi çok doğru bir durum değildir. Belediye yetkilileri çıkıp yaşananlar hakkında açıklama yapmalı ve kamuoyunda bahsi geçen maaş artışları gerçeği yansıtmıyorsa yanlış olduğunu dile getirsinler. Yapılanlar son derece ayıptır. Yaşanan durumdan üzüntü duyuyorum.”

“KEŞAN BELEDİYESİ ACABA KAÇ PERSONELLE HİZMET VERİYOR?”

Keşan’da belediyede çalışan personel fazlalığı hakkında da düşüncelerini dile getiren Erkan Gege, “Lüleburgaz Belediyesinde 200-250 personelle yaklaşık 150 bin nüfusa hizmet verirken; 60 bin nüfuslu ilçeye Keşan Belediyesi acaba kaç personelle hizmet veriyor? Keşan Belediyesinde çalışan kaç personel var? Yetkililerin bu konuda da kamuoyunu bilgilendirmelerinde fayda var.” şeklinde konuştu.

“BÖYLE BİR DAVRANIŞIN YAPILMAMASI GEREKİYOR”

 “Keşan Belediyesinde kendilerinin dışında çocuklarının da çalıştırılması sizce etik bir davranış mıdır?” sorusuna cevap veren Gege, şunları kaydetti: “Elbette ki etik bir davranış değildir. Belediyede çalışan personel, boş kadro bulsa kendisini farklı bir birimde daha işe koyup çalışacak. Yapılanlar son derece ayıptır. Birileri ne yazık ki belediyeyi geçim kapısı olarak görüyor. Böyle bir davranışın yapılmaması gerekiyor.”

“BELEDİYEYİ ZARARA UĞRATACAK KADAR CAHİL DEĞİLLERDİR!”

 “Peki, belediye bu konuda zarara uğratılmıyor mu?” sorusuna Erkan Gege, “Belediye zarar uğratılmıyor ki halen alımlara devam ediliyor. Belediye zarara uğramış olsa, belediye yetkilileri sanırım alım yapmaz! Belediyeyi zarara uğratacak kadar cahil değillerdir! Artık Keşan Belediyesini eleştirmekten bıktık. Belediyenin kendine çeki düzen vermesi gerekiyor.” şeklinde cevap verdi.

“KEŞAN BELEDİYESİ ARTIK AKLI BAŞINDA YATIRIMLAR YAPMALIDIR”

Keşan’da halen yolların bozukluğunun konuşulduğunu söyleyen Gege, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Yolların yapılmaması konusunda, kanalizasyon, yağmur suyu, doğal gaz ve birçok sebep dile getiriliyor. Ancak İstanbul gibi büyük bir şehirde alt yapı, üst yapı yapılmıyor mu? Yollarda hiçbir sorunun olmadığını görüyoruz. Keşan Belediyesi artık aklı başında yatırımlar yapmalıdır.” 

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 495 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR