Bugun...
Mesleki ve teknik eğitimi tanıtma kampanyası devam ediyor
Tarih: 01-01-1970 02:00:00 + -Mesleki ve teknik eğitimi tanıtma kampanyası devam ediyor

Milli Eğitim Bakanlığının il/ilçe milli eğitim müdürlükleri koordinesinde mesleki eğitimin tanıtılması, mesleki eğitime yönlendirme ve rehberlik kampanyası düzenlemesi genelgesi doğrultusunda çeşitli faaliyetler devam ediyor.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, 8. sınıf öğrencilerinin Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerini inceleme/tanıma ziyaretlerinin ardından, velilere yönelik ortak sınavlar sonrası bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi.

Mesleki ve teknik eğitimde yapılan değişikliklerin kamuoyu ile paylaşılması ve farkındalık oluşturulması kampanyası kapsamında ilçe merkezinin uygun yerlerine mesleki ve teknik eğitimi tanıtıcı afişler asılıp, billboardlarda çeşitli görseller sergilendi.

Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nın web sayfalarında konuyla ilgili kamu spotları yayınlanması sağlandı.

Tanıtımlarda; Keşan’da pek çok alanda eğitim veren meslek liselerinin bulunduğu, oda ve STK’ların talep etmesi halinde meslek liselerinde farklı alan dalların da açılabileceği, ülkedeki çalışan ihtiyacının daha ziyade meslek lisesi mezunlarından karşılandığı, üniversiteye girişte kat sayı engelinin kaldırıldığı, mezunlara iş yeri açma belgesinin verildiği, her yaş grubundan kişilerin mesleki eğitim merkezlerine devam ederek çıraklık ve ustalık belgesi alabileceği gibi konulara yer verildi. (HABER MERKEZİ)
Bu haber 323 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ