Bugun...
Mercan ve Sebat sokak için esnaf belediye el ele…
Tarih: 14-07-2017 09:01:00 + -


• Esnafın Mercan ve Sebat sokaklarda trafiğin Kurban Bayramına kadar açılmasını talep ederken, Başkan Mehmet Özcan da bir süreliğine trafiğe açılacak olan yolların, peyzaj düzenlemesinin ardından yeniden trafiğe kapatılarak düzgün bir alışveriş merkezi haline getirileceğini belirterek, “Düzenlemeyi belediye yapacak, kuralları ise esnafımızla birlikte belirleyeceğiz.” dedi.

Mercan ve Sebat sokak  için esnaf belediye el ele…

Bir süre önce trafiğe kapatılan ve zaman zaman düzenleme yapılmadığı yönünde eleştirilere neden olan Mercan ve Sebat sokakların esnafı, sorularının cevaplarını birinci ağızdan dinledi.

İki sokakta bulunan bazı esnaf bir araya gelerek, dün Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ı makamında ziyaret etti.

Saat 11.00 sıralarında başlayan ziyarete; Mercan Sokak’ta ortağı olduğu şirketinin satış yeri bulunan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Burulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da katıldı.

Özcan, ilk önce cadde esnafının sorularını ve isteklerini dinledi.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Mehmet Özcan, iki sokağın bir süre önce trafiğe kapatıldığını ve iki sokakta yol, kaldırım, ışıklandırma gibi düzenlemeler yapılacağını söyledi.

“PEYZAJI BELEDİYE OLARAK BİZ YAPACAĞIZ”

Bugüne kadar düzenleme yapılmamasının sebebini, doğal gaz çalışmaları olduğunu dile getiren Özcan, “Düzenleme çalışmalarına doğal gaz kazılarının tamamlanmasının ardından yapacağız. Bugüne kadar bu çalışmaların tamamlanmasını bekledik. Her iki yoldaki peyzajı belediye olarak biz yapacağız. Esnafımız da peyzaj çalışmaları bitene kadar yolların açılmasını talep etti.” dedi.

“SOKAKLARIMIZI DÜZGÜN BİR ALIŞVERİŞ

MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Birkaç tane peyzaj modeli çizileceğini ve bu konuda esnafın da görüşlerini alacağını vurgulayan Mehmet Özcan, “Yolların kapanma ve açılma saatleri konusunu esnafımızla birlikte belirleyeceğiz. Kaldırım ve yollara masa konulması konusunu görüşeceğiz. Bu konudaki kuralları esnafımız ile birlikte koyarak, o sokaklarımızı düzgün bir alışveriş merkezi haline getireceğiz. Bu konuları düşünerek kapattık yollarımızı. Özlediğimiz sokak görüntüleri şekline sokmayı hedefleyen bir çalışma için burada fikir birliği yaptık. Aralarında imza toplayarak talepte bulundular. Biz de esnafımızın isteği üzerine peyzaj çalışmalarına kadar trafiğe açacağız.” şeklinde konuştu.

“KURALLARI İSE ESNAFIMIZLA BİRLİKTE BELİRLEYECEĞİZ”

“Düzenlemeyi belediye yapacak, kuralları ise esnafımızla birlikte belirleyeceğiz.” diyen Özcan, esnafın çalışma şartlarına uymayan bir düzenleme yapmayı kesinlikle düşünmediklerini ve bu konuda genel kanaatinin de bu şekilde olduğuna dikkat çekti.

HELVACIOĞLU: “AÇIK BİR AVM ŞEKLİNDE

YAPILMASINI ARZU EDİYORUZ”

Esnaf adına söz alan Mustafa Helvacıoğlu da esnafların bir araya gelerek belediyeyle beraber ortak bir çalışma hazırlanacağını kaydederek, “Esnaflar olarak yine trafik düzenlemesini istiyoruz. Belediyemizle beraber yaptığımız bu ortak akıl toplantısından sonra orasını açık bir AVM şeklinde yapılmasını arzu ediyoruz.” diye konuştu.

Doğal gaz çalışmalarının tamamlanması sürecinde Kurban Bayramına kadar her iki sokağın da trafiğe açılmasını istediklerine işaret eden Helvacıoğlu, bu konuda kendilerine destek veren ve önerilerini kabul eden Başkan Özcan’a esnaf adına teşekkür etti.

Esnaf, sohbet şeklinde geçen ziyaretin ardından belediyeden ayrıldı. (SELİM ŞEN)

 

 
Bu haber 475 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR