Bugun...
Meral Akşener, ‘Hayır’ için Edirne’deydi
Tarih: 03-04-2017 22:15:00 + -Meral Akşener, ‘Hayır’ için Edirne’deydi

Referandum çalışmaları kapsamında yurt gezilerini sürdüren MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, 2 Nisan 2017 Pazar günü Edirne’ye geldi.

Akşener, referandumda “Hayır” kampanyası için Edirne’de trafiğe kapalı olan Saraçlar Caddesi’nde düzenlenen etkinlikte, hem Edirnelilere seslendi hem de iktidar partisi ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik eleştirilerde bulundu.

“TÜRKİYE’DE TEK ADAM REJİMİ CIA PROJESİ”

Konuşmasında ilk olarak eski CIA Türkiye şefi Paul Bernard Henze’nin 2006’da Beyaz Saray’a bir Türkiye raporu sunduğunu belirten Akşener, “Raporda diyor ki Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar nasıl kurmuş? ‘Başbakanı ikna ediyoruz, parlamento ayağa kalkıyor. Cumhurbaşkanı’nı ikna ediyoruz, bakanlar ayağa kalıyor. Öbürünü ikna ediyoruz yargı ayağa kalkıyor. Dolayısıyla birbirini kontrol eden bir sürü mekanizma var. Bu cumhuriyette biz bir türlü Amerika’nın çıkarlarını hareke geçirmekte zorlanıyoruz. Onun için tek adam rejimine Türkiye gitmelidir.’ ve diyor ki ‘Bir kişinin her gücü elinde topladığı rejimi desteklemeliyiz. Bir kişiyi ikna etmek, bu kadar grubu ikna etmekten kolay.’ Buradan Adalet ve Kalkınma Parti’ne oy verenlere sesleniyorum. 16 Nisan’da vereceğiniz ‘Hayır’ oyu Amerika’nın CIA direktörünün bu sözlerini açığa çıkaracak, yere düşürecektir. En büyük iyiliği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapacaksınız. Partiniz, Cumhurbaşkanı da yerinde duracak. Türkiye parlamenter sistemle o denge ve kontrol mekanizmasını tek bir kişinin ağzına verip ortadan kaldırmamış olacaktır.” şeklinde konuştu.

“ŞİVAN PERVER’Cİ OLDULAR”

AK Parti hükümetini eleştiren Meral Akşener, Başbakan Binali Yıldırım’ın Van mitingini hatırlatarak, “Bunların bir dediği, bir dediğini tutmuyor. Sayın Başbakan Van’a gitti. Orada demişti, ‘Hepimiz Barzani’yiz, biz Şivan Perver’iz’ yakışır. Şimdi demek ki ben dört haftadır sağına, soluna, aynaya bak derken, yalan konuşmuyormuşum. Aynaya baktılar, kendilerini gördüler ve Şivan Perverci oldular.” dedi.

“HARAM ZIKKIM OLSUN”
FETÖ’cülerin, üniversite ve KPSS sorularını çaldığını belirten ve AK Parti hükümetinin soruları çalanlara yönelik herhangi bir mücadelesinin olmadığını dile getiren Akşener, “Amma velakin, bu soru çalanlarla en ufak bir mücadele yok. Niye? Çalınan soruların verildiği çocukların bir kısmı da kendilerinin de ondan. Birinci yol soru çalmak üzere. İkinci yol, senin çocuğun 85 puanla beklerken, AKP’den getirilen bir kağıtla önce valinin, kaymakamın veya belediye başkanının özel kaleminde 2 ay çalışıp ballı maaşlar alan gençler var. Bunun adı kul hakkıdır. Haram zıkkım olsun.” diye konuştu.

“KOLTUĞU BIRAKACAK MISIN?”
16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasından ‘Hayır’ çıkacağını ifade eden Meral Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye seslenerek, istifa edip etmeyeceğini sordu. Akşener, şunları söyledi: “Eğer MHP Genel Başkanlığı için ben ve diğer arkadaşlar aday olmamış olsaydık. Koltuğun bekası tehlikeye girmemiş olsaydı. Sayın Cumhurbaşkanının suç işleme durumunu, alışkanlığını ortadan kaldırmak için Sayın Bahçeli, böyle bir duruma girer miydi? Böyle bir teklifte bulunur muydu? Elbette ki hayır. Şimdi soruyorum iki partinin oyu %62. Allah’ın izni ile ‘Hayır’ çıkacak. Önceki sorum sayın Cumhurbaşkanı’na, anayasal suç işlemekten vazgeçecek misiniz? Öyle dediler size Bekir Bozdağ da kabul etti. Allah insanı ahlak dosttan korusun. Bunun üzerine sayın Bahçeli’ye sorum var. Hayır çıkacak, iki partinin %62, öyle başladınız. Hayır çıktığında bu hayır meselesi teklif sahibi benim, bana yapılmış bir tavır deyip koltuğu bırakıp gidecek misiniz?”

SELİMİYE CAMİSİ’NE GİTTİ…
Meral Akşener, Saraçlar Caddesi’ndeki “Hayır” mitinginden önce Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye Camisi’ni ziyaret etti. (HABER MERKEZİ)
Bu haber 581 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ