Bugun...
Mehmet Sorgut: “Hava kirliliğinde azalma yaşandı”
Tarih: 26-05-2018 22:46:00 + -Mehmet Sorgut: “Hava kirliliğinde azalma yaşandı”

Mehmet Sorgut, yaptığı açıklamada; doğal gaza geçişlerle birlikte hava kirliliğinde azalmanın yaşandığını söyledi.

“DOĞAL GAZA HIZLI BİR GEÇİŞ YAPILDI”

Keşan’da yakın zamana kadar ciddi bir hava kirliliğinin yaşandığını belirten Sorgut, “Hava kirliliği oranlarının yüksek seviyelere çıkması nedeniyle, doğal gaza geçilmesi yönünde bir çalışma başlatıldı. Keşan’da yaşayan vatandaşlarda gerekli duyarlılığı göstererek, doğal gaza hızlı bir geçiş yapıldı. Hatta yetkili firma dahi doğal gaza bu kadar hızlı şekilde geçileceğini tahmin etmiyordu. Ayrıca, her vatandaşın merak ettiği konuların başında, ısınma bedelinin ne kadar olacağıydı. Herkesin maliyetin yüksek olacağı yönünde endişeleri vardı. Ancak insanlar doğal gaz kullandıkça fazla bir maliyetin olmadığını gördüler. Böylece geçişlerde hızlanmış oldu.” dedi.

“KIŞ MEVSİMİNDE RAHAT BİR NEFES ALINDIĞINI SÖYLEYEBİLİRİZ”

Mehmet Sorgut, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Doğal gaz çalışmaları Keşan’da ilk olarak Aşağı Zaferiye Mahallesi’nden başlamıştı. Her kış mevsiminde hava kirliliği hissedilir düzeydeydi ancak, bu kış mevsiminde rahat bir nefes alındığını söyleyebiliriz. Eğer kömür kullanılması durumunda hava ve çevre kirliliği had safhaya yeniden ulaşır. Keşan’da doğal gaza geçişlerin artması durumunda temiz bir havaya kavuşmuş olacağız. Artık, hava kirliliği olayı mazide kalmış olacak.”

“EKONOMİK ANLAMDA AVANTAJLARIMIZ OLUYOR”

Doğal gazın birçok harcama kaleminde ekonomik manada avantajlı olduğunun altını çizen Sorgut, “Doğal gaza geçişimle birlikte, tüp, sıcak su ve ısınma anlamında rahat ediyoruz. Ekonomik anlamda avantajlarımız oluyor. Ayrıca, doğal gaza geçiş yapacaklar vatandaşlarda oturdukları konutunda mutlaka mantolama yaptırmalı. Eğer mantolama yaptırmazlarsa, ısı kaybı yaşanacağından ötürü faturaları yüksek gelebilir.” şeklinde konuştu. (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 270 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR