Bugun...
Mehmet Ali Yetim, bütünşehir konusunda açıklama yaptı
Tarih: 13-03-2018 08:53:00 + -Mehmet Ali Yetim, bütünşehir  konusunda açıklama yaptı

Edirne İl Genel Meclisinin CHP’li üyesi Mehmet Ali Yetim, bütünşehir konusunda yaptığı açıklamada İl Genel Meclisinin AK Partili üyesi Adnan Vural’ın açıklamalarına da cevap verdi.

Yetim “Edirne’nin bütünşehir olup-olmayacağı konusunda tartışmalar yaşandı. Ancak daha önce büyükşehir olan yerlere bakıldığında gerekli altyapının hazır olmaması nedeniyle kırsal kesime yeterli hizmet akışı sağlanamadı. Örnek vermek gerekirse; Tekirdağ’da yapılan araştırmalarda, beldelerde ve köylerde yapılan çalışmaların çok zayıf kaldığını görmekteyiz. Bunun faturası da o ilin belediye başkanına kesildi. Altyapısı olmayan yerlerde bazı hatalar olabilir ve yetemeyebilirler. Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı büyükşehir olayının tutacağını dile getirmişti ancak daha sonraki yıl hizmet alanının genişlemesi nedeniyle hiçbir yere yetemediğini ifade etti.” diye konuştu.

“Tekirdağ’ın bazı köylerinden geçtik ve yollarının gerçekten kötü olduğunu gördük. Dolayısıyla Edirne için bütünşehir olayının oluşmaması en doğru karardır.” diyen Mehmet Ali Yetim, “İl Özel İdaresinin biraz daha güçlendirilerek, hizmetlerin bu şekilde verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Edirne İl Genel Meclisinin AK Partili üyesi Adnan Vural, ‘Bütünşehir olunması durumunda para gelecek.’ şeklindeki söylemeleri havada kalmış oldu. Bence kırsal kesimdeki insanlar için bütünşehirin olmaması daha yararlı oldu.” dedi.

Adnan Vural’ın, “CHP’li İl Genel Meclisi üyeleri, Edirne’ye sosyal yaşam merkezi yapılmasına karşı geldi.” yönündeki açıklamasını hakkında da değerlendirmelerde bulunan Yetim, şunları aktardı: “Sosyal proje yapılacağını ancak bunun kararını İl Genel Meclisinden geçirilmesini dile getirdiler. Proje için 3 milyon ya da 10 milyon liralık bir kaynak ayrılacak. Programa alınmamış ve parası olmayan bir yere para ayırması mantık dışı bir uygulamadır. Bundan ötürü de biz karşı çıktık. Projenin olmasını elbette ki bizde istiyoruz. Fakat proje yapılacaksa tahsisli para gönderilir ve yapılır. İl Özel İdaresinin bütçesinden paranın aktarılması mantıklı değil. Çünkü hazırlanan bütçedeki para, köylerimize ve okullarımıza ayrılmıştır. Köylere harcayacağımız parayı kesip, sosyal proje adı altında para ayırmamızın mantığı yok. Ayrıca kanunen de böyle bir yetkimiz yok.” (SELİM ŞEN)
Bu haber 434 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR