Bugun...
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin 60 öğrencisi mezun oldu
Tarih: 12-05-2018 09:24:00 + -Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin 60 öğrencisi mezun oldu

Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin 2017-2018 mezuniyet töreni, 10 Mayıs 2018 Perşembe günü gerçekleştirilirdi. Okulun 60 öğrencisi mezun oldu.

Saat 19.30’da pilav ve ayran ikramının ardından başlayan törene; Beğendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Edirne İl Genel Meclisi üyesi Adnan Vural, okul idarecileri, öğretmenler ve mezun olacak öğrencilerin ailelerinin katıldı.

Mezuniyet şölenine katılımın, yoğun yağışa rağmen oldukça fazla olduğu gözlendi.

Törende, okulun ilçe çapındaki gösterilerde de temsil eden halk oyunları ekibi gösteri sergiledi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Okul Müdürü Osman Başak, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Başak, şunları ifade etti: “Temelini sevgi, saygı, hoşgörü, birlik, beraberlik, barış, kardeşlik ve özveri ile atmış bulunduğumuz, eğitim yuvamızın 22 erkek 38 kız toplam 60 öğrencimiz ile tam 4 yıl, bir annenin engin sevgisi, şefkati ve özverisi;  bir babanın sorumluluk bilinci ve güvenilirliği içerisinde büyük bir özen, sevgi saygı içerisinde Atatürk düşüncesi aydınlığıyla yetiştirdiğimiz evlatlarımızın daha mutlu, daha başarılı, daha yüksek eğitim kademelerine, Türkiye’mizin geleceğine doğru uğurlamak için düzenlediğimiz 5. Mezuniyet ve Diploma törenine hoş geldiniz.

Türk milletinin geleceği, ümidi, bağımsızlığımızın, cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri, her biri ay yıldızlı bayrak olan sevgili gençler!

Bu gün semeresini aldığınız, meyvelerini topladığınız, taçlandırdığınız başarılarınızda en büyük payın ailelerinize ait olduğunu hiçbir zaman unutmayınız. Başarınızın arkasında ki en büyük güç, şüphesiz ki, anne ve babalarınızın dualarıdır.

Bu eğitim yuvasına bir mevsim gibi geldiniz, geçiyorsunuz, gidiyorsunuz. Her mevsim bitecek ancak sizler başka iklimlerde çiçek açmaya devam edeceksiniz. Bizler bu güzel bahçenize hiç kurutmayacağız. Sulamaya, güzelleştirmeye, zenginleştirmeye devam edeceğiz.

Hayatın önemli bir dilimini burada birlikte geçirdik. Acı-tatlı anılarımız oldu. Güzellikler, mutluluklar, hüzünleri paylaştık birlikte. Ben olarak geldiniz ‘Biz’ olarak ayrılıyorsunuz.

Kıymetli konuklarımız; tüm öğrencilerimiz aynı zamanda gönlümüz ve kalbimizin birincileridir. Onları mezun ettiğimiz için büyük bir sevinç duymakla birlikte sevgili yavrularımızdan ayrılacak olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Okul 1., okul 2., okul 3.sü olan öğrencilerimizi tebrik ederken, tüm öğrencilerimin başarılarını kutluyorum.

Bilgi ve sevgilerinizle geleceğe ışık tutan değerli öğretmen arkadaşlarım, ‘Sevgi her kapıyı açan anahtar, yaşamın lokomotifi, mutluluğun şifresidir.’ dediniz. Yüreğinizde sevgi, elinizde Atatürk’ün yaktığı bilim meşalesi, sonsuz ön veriniz ve çabalarınızla öğrencilerimizi, okulumuzu başarıdan başarıya koşturdunuz. Atatürkçü, laik, bilimin ışığında yürüyen gençler yetiştirdiğimize dair inancım tamdır. Tek bir bilek, tek bir yürek olduğunuz için hepinizi gönülden kutluyorum.

Bu çok özel, çok güzel bizimle olan kıymetli anne babalar; sizlerin bu akşam ki duygularınız herkesinkinden çok farklı. Üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özen gösterdiğiniz gözbebeği olan evlatlarınızı yaşam mücadelesinin içinde başarılı olacaklarını yürekten umut ediyorum. Onları istikballeri ile ilgili bir korku, bir endişe duymayınız. Bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla bizim hep takdirimizi kazandılar. Karamsar değil iyimser olunuz. Gülfidanı yetiştirilen, her türlü hizmete, sevgiye-saygıya layık bahçıvanlarsınız. En büyük pay sahibi sizlersiniz. Verdiğiniz emek için sizlere sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Sizleri gönülden kutluyorum. Fedakarlığınız önünde saygı ile eğiliyorum. Bizim Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi sevdamız bülbülün güle, gülün bülbüle duyduğu aşk gibidir. Biz gülü dikeni ile birlikte sevmeye devam edeceğiz. TYT ve YKS sınavlarını umutla bekleyen tüm ana-babalarının yüzlerinin gülmesini temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde bizimle aynı heyecan paylaşan, bizleri onurlandıran konuklarımıza, velilerimizi, bilgisini- emeğini esirgemeyen değerli öğretmenlerimize, tüm imkanları bize sunan Okul Aile Birliğimize şükran duygularımı sunuyorum. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum.

Sevgili yavrularımız; çok çalışın, iyi okuyun, dürüst ve saygılı davranın, ciddi olun. Sevdiğiniz mesleği seçiniz, azimli ve sabırlı olunuz. Sağlığınıza dikkat edin. Tatlı dilli güler yüzlü olun.

Sinirlerinizi bozan bir şey olmasın sınava geç kalıp koşturmayın, zamanında gidiniz. Sorular hep çalıştığınız yerden gelsin, netiniz bol, yanlışınız az olsun.

Sağlık, başarı ve mutluluk daima sizlerle olsun. Geleceğiniz, zekanız, yüreğiniz, gözleriniz gibi pırıl prıl (ışıl ışıl) olsun. Herşey gönlünüzce olsun. Başarıların en yücesi, mutlulukların en güzeli sizlerle olsun.

Okulumuz Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi kurulduğu yıldan bu yana, 4 yıllık lisans programlarına yerleştirme oranlarında Keşan’ın ve Edirne’nin parlayan yıldızı olmaya devam etmektedir. 2014’te %80, 2015 ve 2016 ‘da %88 lisans yerleştirme başarısı yakalayan okulumuz, 2017 LYS’de de %87 yerleştirme oranı yakalayarak akademik başarısını ve okulun eğitim kalitesini bir kez daha kamuoyu önünde tescillemiştir. Bu yıl da bu başarımızı taçlandırmak boynumuzun borcudur.”

Konuşmaların ardından okul 1.si 12-A sınıfı öğrencisi Melih Hilmi Demir, okul 2.si 12-B sınıfı öğrencisi Mehmet Turan Ekinci, okul 3.sü 12-A sınıfı öğrencisi Öykü Mankaliye olarak açıklandı.
Bu haber 891 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR