Bugun...
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin “Geleneksel Bahar Şenliği” yapıldı
Tarih: 11-04-2018 09:26:00 + -Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin  “Geleneksel Bahar Şenliği” yapıldı

Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin “Geleneksel 8. Bahar Şenliği” etkinliği dün yapıldı.

Saat 12.30’da okul bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İlhan Saz ve şube müdürleri, Keşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Turgut Yıldız, MHP İlçe Başkanı Erkan Gege ve bazı Yönetim Kurulu üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bululması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından etkinlikte konuşan Okul Müdürü Osman Başak, şunları ifade etti: “2017-2018 eğitim öğretim yılı sosyal etkinliğimiz çerçevesinde; stres atma, başarıyı arttırma, birlik ve beraberlik duygusunu daha da kuvvetlendirme ve barış, kardeşlik, dostluk, kaynaşma bağlarını güçlendirmek amacıyla düzenlediğimiz ‘Geleneksel 8. Bahar Şenliği’ne hoş geldiniz.

Sene sonu yaklaştığı bu günlerde sistemli bir şekilde derslerinize çalışıp, başarılı olmak için gayret ediniz. Bilim ve teknolojideki hızlı gelişmelere paralel olarak ülkemizin ihtiyaç duyacağı insan gücünün profiline uygun bir şekilde kendinizi geleceğe hazırlayabilmek için planlarınızı iyi yapıp, hedeflerinizi şimdiden belirleyiniz. Hedefi olmayan, hayal kuramayan insanlardan başarı bekleyemezsiniz. İddianız olsun. Yürümek yetmez, koşmamız lazım. Sabırlı olun! Yılmayın! Pes etmeyin! Kitap okuyun, kültürünüzü arttırın,  kendinizi geliştirin. Hep iyilik yapınız. Biliniz ki iyilik ibadettir. İncinseniz de incitmeyiniz. Alçakgönüllülük kişiliğinizin kimliği olsun hep.

Sevgili öğrencilerimiz…

Sizler, üzerine büyük sorumluluklar yüklenmiş bir nesilsiniz. Ülkemizin geleceğisiniz. Sizler ülkemizin kaderini tayin edecek taze beyinlersiniz. Sizler bu okulu tercih ettiğiniz için, ayrıcalıklı öğrencilersiniz, çok şanslısınız. Eğer donanımlı, disiplinli, gayretli ve bilimden, demokrasiden, laiklikten yana insanlar olursanız bu ülke sizinle daha çok şey kazanacaktır. Çalışınız, hep çalışınız. Mustafa Kemal olunuz. Yunus Emre olunuz. Onların izinden, yolundan gidiniz hep. Onlardan teslim aldığınız onurlu insanlığın meşalesini onurlu, gururlu, (coşkuyla) taşıyınız.

Eğitim sistemimizin temel görevi; öğrencilerimize bilginin yanında değer, tutum, beceri kazandırmak. Atatürkçü düşünce sistemini benimsemiş, özgüven ve sorumluluk sahibi, bilim ve teknoloji eksenli düşünebilen, okuyan, uygulayan, soran, sorgulayan, karakteri gelişmiş nitelikli, ufku geniş, ilim aşığı, can yoldaşı, gönül dostu öğrencileri yetiştirmek temel felsefemizdir.

Sizler, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi olarak daima, cesaretin, sevginin, saygının çok daha güçlü, geniş vizyonlu ve misyon sahibi dürüstlüğün simgesi olacaksınız.

Eskiler der ki; ‘Bol yıldızlı gecenin ardından bol güneşli günler gelir.’ Sizler de Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin gün geçtikçe çoğalan yıldızlarısınız. Sizlerle geleceğimiz aydınlık olacak ve bayrağımız sonsuza dek dalgalanacaktır.

Bu gün heybemizdeki umudu, güzelliği, heyecanı, aşkı, coşkuyu, başarıyı, sevinci orta yere dökeceğiz, mutluluklarımızı hep birlikte paylaşacağız.

Acılarımız, üzüntülerimiz, başarısızlığımız bir kum tanesi kadar küçük, mutluluklarınız, sevinçleriniz, başarılarınız nisan yağmuru kadar bol olsun.

Yılmadan çalışan öğretmenler

Bilimin ışığında yürüyen öğrenciler

Bir de dayanışma içinde oldu mu okul-aile-veliler

Eğlenceyi ne edeceksin gir oyna, çal oyna…

Sağlık, mutluluk ve başarı daima sizlerle olsun, yüzünüzden gülümseme, yüreğinizden sevgi ve şefkat eksik olmasın.

Afiyet olsun, iyi eğlenceler diliyorum.”

Etkinlikte, Halk Oyunları Ekibi gösterilerini sunarken, yarışmalarda derece alan öğrenciler ödüllendirildi, çeşitli aktiviteler gerçekleştirildi.

Etkinlikte ayrıca, ikramda da bulunuldu. (HABER MERKEZİ)
Bu haber 657 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR