Bugun...
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinde 53 öğrenci mezun oldu
Tarih: 26-05-2017 01:06:00 + -Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinde 53 öğrenci mezun oldu

Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin 2016-2017 mezuniyet töreni, 24 Mayıs 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilirken, 53 öğrenci de mezun oldu.

Saat 19.30 sıralarında okul bahçesinde başlayan ve Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Partili üyesi Adnan Vural, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İlhan Saz, okul idarecileri, öğretmenler ve mezun olacak öğrencilerin ailelerinin katıldığı törende ilk olarak öğrenciler yerlerini aldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Okul Müdürü Osman Başak, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Başak, konuşmasında şunları söyledi: “Türk milletinin geleceği, ümidi, bağımsızlığımızın, cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri, her biri ay yıldızlı bayrak olan sevgili gençler! Tam dört yıl önce çekingen, meraklı bakışlarla yüreğinizde öğrenme azmi ve bilgi ateşiyle girdiğiniz bu kapıdan, donanımlı, bilgili, atılgan, cesaretli, paylaşımcı, kendine güveni tam Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı gençler olarak yaşamın önemli noktalarından birine atılmak üzere çıkıyorsunuz.

Sevgili mezunlarımız; yaşamdan ve gelecekten korkmayınız. Bundan sonraki hayatınız zorluklarla, şimdiye kadar karşılaşmadığınız sıkıntılarla dolu olabilir. Ama bunlar sizi yıldırmasın. Sizden insanları sevmenizi isteyeceğim. Sevginin parayla, pulla alınamayacağını, pek çok iyi şeyi sevgiyle alabileceğinizi unutmamanızı isteyeceğim. Sevgide serbestlik, saygıda mecburiyet vardır. Sizler, anlayışlı, iyilikçi, analitik düşünebilen, sistematik ve planlı çalışabilen, bağışlayıcı, saygılı, sabırlı, çalışkan ve gerçekçi olunuz. Kendinize inanın, güvenin ve mücadele edin. Size sunulan hayatı en iyi şekilde değerlendirerek çalışınız. Burada idareci, öğretmen ve öğrenci olmak bir ayrıcalıktır. Bu seçkinlik şimdiye kadar her alanda alınan başarılarla kendini ispatlamıştır. Keşan Anadolu Öğretmen Lisesi bir eğitim öğretim kurumu olmasının ötesinde bir aile ocağı özelliğini taşımaktadır. Çok çalışın, iyi okuyun, dürüst ve saygılı davranın, ciddi olun. Sevdiğiniz mesleği seçiniz, azimli sabırlı olunuz.”

Başak’tan sonra söz alan Uslu, okulun 2010 yılında Anadolu Öğretmen Lisesi olarak açıldığını belirterek, “Türkiye genelinde Anadolu Öğretmen Liselerinin kapatılması nedeniyle okulun adı 2014 yılında Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi olarak değiştirildi. Bu yıl Anadolu Öğretmen Lisesi olarak 4’üncü ve son mezunlarını vermenin coşkusunu, heyecanını yaşıyoruz. Okulumuz açıldığı yıl 90 öğrenciyle eğitime başlamıştı, şu an 350 öğrenciyle eğitim ve öğretime devam etmektedir. Bütün sosyal, kültürel, sportif, sanatsal projelerde gösterdikleri başarılar bizim gururumuz olmuştur. Belediye Başkanı olarak ben ve ekibim okulumuzun başarısının daha da artması için her yönden maddi ve manevi desteklerimizi verdik, destek olmaya devam edeceğiz. Okulumuzun başarılarıyla Beyendik Belediyesi olarak gurur duyuyoruz. Geleceğin ilim adamları, doktorları, mimarları, öğretmenleri, siyasetçileri bu okulda en iyi şekilde yetiştirilmeye devam edecektir. Bizim görevimiz okulumuza, gençlerimize maddi ve manevi desteği sağlamaktır. Bunun için elimizden ne geliyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Değerli velilerimiz, sizden emanet olarak alınan değerli evlatlarınızı Keşan Anadolu Öğretmen Lisesi emek vererek kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili yaşamı seven, yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak heyecan içerisinde tekrar sizlere teslim ediyor.

Sevgili öğrenciler; ilk günden bugüne bilgi ve erdemle donatıldınız, her mezuniyet yeni bir başlangıcın basamağıdır. Bütün toplumların ve ulusların geleceği genç nesillerdir. Bizim de geleceğimiz sizlersiniz. Bilmenizi isterim ki ülkemizin, sizin gibi donanımlı insanlara her zamankinden fazla ihtiyacı var. Daha iyi bir gelecek için çok çalışmalısınız. Devletimizin size sunduğu imkânları en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Çağdaş dünyaya Türk’ün gücünü bilimde, sanatta ve teknolojide en üst düzeyde gösterin. Gelecekte dünyanın ve ülkemizin yıldızları sizler olacaksınız, bundan emin olabilirsiniz. Anne ve babanıza, ülkenize, bayrağınıza, tarihinize sahip çıkınız. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden kültürlü, bilinçli, vatanperver insanlar olun. Hayatın bu yeni aşamasında, okul yılları tatlı bir anı olarak kalırken, asıl zorlu olan hayat sınavında sizlere başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından okulun folklor ekibinin gösterisi sergilendi.

Gösterinin ardından okul 1.si Göksu Gürkan, okul 2.si Nurşah Liman ve okul 3.sü Gülseda Sezgi Dağdelen’e, Saz, Boyalık ve Uslu tarafından plaketleri verildi.

Plaket verilmesinin ardından okul 1.si Göksu Gürkan okulun yaş kütüğüne plaket çaktı.

Sonrasında duygusal bir konuşma yapan Gürkan, bu başarısında emeği olan başta ailesi olmak üzere herkese teşekkür etti.

Göksu Gürkan’dan sonra okulun onur kurulu başkanı Yaren Özçınar da bir konuşma yaptı.

Tören, 12. sınıf öğrencileri Ahmet Kılıç ve Ceren Akbaş’ın, 11. sınıf öğrencileri Yunus Orhun ve İrem Sude Pehlivan’a okul bayrak ve flamasını teslim etmesiyle devam etti.

Programın devamında öğrencilere sınıf öğretmenleri tarafından mezuniyet belgeleri verildi.

Belge verilmesinin ardından okulda görevli öğretmen ve çalışanlara çiçek hediye edildi.

Mezun olacak öğrencilerin hep bir ağızdan Öğretmen Marşı’nı söylemesinin ardından tören, öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla sona erdi.

(AYHAN GÜLVER)

 

 

 

 
Bu haber 531 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ