Bugun...
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, yeni öğretim yılına il birinciliği ile başladı
Tarih: 28-09-2017 08:45:00 + -Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, yeni öğretim yılına il birinciliği ile başladı

Pakistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ile İl Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü işbirliğinde ‘Son Gelişmeler Çerçevesinde Pakistan –Türkiye Kardeşliği’ konulu  ‘Cinnah Genç Yazarlar Ödülü Kompozisyon Yarışması’  resmi ve özel liselerin 11. ve 12. sınıf öğrencileri arasında yapıldı.

Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 12-C sınıfı öğrencisi Ece Akgül ise, kompozisyon yarışmasında Edirne il birincisi oldu.

25 Eylül 2017 Pazartesi günü Edirne’de yapılan ödül töreninde, Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencisi Akgül,  Edirne İl birincilik ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın elinden aldı.

Cırıt, başarısından dolayı Ece Akgül’ü hem kutladı hem de Pakistan Büyükelçiliği tarafından gönderilen ödülünü verdi.

Hakan Cırıt ayrıca, tarihimizde, geleneklerimizde, kültürümüzde birçok ortak nokta olan iki ülkenin kardeşliğinin gelecek kuşaklar tarafından daha da güçlendirileceğini, kardeşlik ve sevgi duygularının Pakistan ve Türkiye’nin ortak ve vazgeçilmez değerleri olduğunu belirtti.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Osman Başak da, okulun, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre 4 yıllık fakültelere öğrencilerini yerleştirmede 2014 yılı %80, 2015 yılı %88, 2016 yılı %88, 2017 yılı %87 oranında bir başarıya sahip olduğunu kaydetti.

Başak, şunları ifade etti: “Bu sevincimiz başarımızın yanında 12. sınıf öğrencimizin Türkiye –Pakistan Kardeşliği Kompozisyon yarışmasında il birincisi olması bizlere ve camiamıza gurur vermiştir.

Türkiye Pakistan arasındaki gerçek dostluk ‘İki devlet tek yürek olması’ gibi Milli Mücadele döneminden beri Pakistan ve Türkiye arasındaki kardeşlik hikayesi sürmektedir. Hatta Balkan Savaşı döneminde de ‘Tek Osmanlı yaşasın’ diyerek tüm Pakistan halkı Osmanlı devletine yardım elini uzatmıştır. Bu tür ulusal kardeşlik müsabakalarında Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ‘Örnek alma’ değil ‘Örnek olma’ yolunda da hızla ilerlemektedir. Bu başarılarda öğretmen-öğrenci-veli işbirliğinin payının büyük olduğunu, bu başarıların daha da artarak sürekli olacağını, öğrencilerimizin bu küreselleşen dünyada dünya gençleriyle rekabet edebilen, yarışan,  koşan, okuyan, ekip ruhunu özümsemiş özverili insanlar olarak yetişmeleri en büyük idealimizdir. Bizler biliyoruz ki sevgili gençlerimize Ömer Halisdemir ve  Fethi Sekin’deki vatan sevgisi her zaman yol gösterecektir. İl birincisi olan öğrencimiz Ece Akgül’ü kutluyor, başarılarının daim olmasını diliyorum.” (HABER MERKEZİ)
Bu haber 840 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ