Bugun...
Mecidiye’de rehabilitasyona başlanacak
Tarih: 10-03-2018 10:39:00 + -Mecidiye’de rehabilitasyona başlanacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Erdin Bircan, taş ocakları ile doğası yok edilen Mecidiye’nin rehabilitasyonuna başlanacağı müjdesini vererek, “Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüşerek, Mecidiye taş ocakları bölgesinde rehabilitasyon çalışmalarının başlamasının önemini aktardım. Sayın Bakan da durumu incelettiğini ve en kısa sürede rehabilitasyona başlanacağını ifade etti.” dedi.

Bircan, Mecidiye’deki taş ocaklarının verdiği zararın rehabilitesi için Bakan Eroğlu ile görüştü. Bakan Eroğlu’ndan son durumu soran Erdin Bircan, rehabilitasyona başlanacak alanın inceletildiği bilgisini aldı.

Bircan, “Büyük bir mücadele ile Mecidiye’ye yeni ocak açılmasının önüne geçtik. Mahkemenin verdiği karar ile faaliyetteki ocakların da kapatılması ve rehabilite edilmesi gerekiyor. Bakana konuyu tekrar ilettim. Bakan bey, alanı incelettiğini rehabilitasyon çalışmalarının en kısa sürede başlayacağını söyledi.” şeklinde konuştu.

Bilindiği gibi, Mecidiye’deki taş ocaklarının yenilerinin açılmaması için verilen mücadele sonucunda, Bakanlık Mecidiye’de yeni ocaklara izin verilmeyeceği kararını vermişti. Geçtiğimiz haftalarda idare mahkemesince daha önce alınmış ÇED gerekli değildir kararının bozulması ile de bu alandaki tüm taş ocaklarının faaliyetlerinin durması için Valiliğe dilekçe verildi. (HABER MERKEZİ)
Bu haber 720 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR